Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

29. decembra 2009

Nový album Richarda Müllera vyjde na jar 2010Hudobník a spevák Richard Müller je späť na slovenskej hudobnej scéne. Priekopník elektronického popu pripravuje album v štýle, akým sa prezentoval na začiatku svojej kariéry v osemdesiatych rokoch.Zdieľať
« Slovenský spevák Richard Müller sa chystá vydať nový album. Ten by sa mal na pultoch predajní objaviť už na jar roku 2010. Motiváciou sú najmä úspešné ohlasy na jeho aktuálny singel Už, s ktorým sa po prvý raz predstavil na finále Česko Slovenskej SuperStar a už niekoľko týždňov rotuje v rozhlasovom éteri.

CD vznikne pravdepodobne v spolupráci s producentmi a hudobníkmi Petrom Grausom a Tomášom Zubákom, s ktorými Müller spolupracoval už v minulosti. „Ak obe strany budú mať pocit, že toto je to, čo sme chceli, začali by sme robiť na veľkej platni,“ uviedol Graus. Hudobník už má v rukáve ďalšie skladby, ktoré majú podľa slov producentov veľký potenciál. „Richard nám už ukázal svoje ďalšie pripravené texty, z ktorých sme nadšení. Naša spolupráca by teda mala dostať jasné kontúry a postupne začneme robiť pesničky, z ktorých budeme vyberať na album,“ dodal producent a muzikant. Ako agentúru SITA informovala členka manažmentu Richarda Müllera Eva Bacigalová, skladby by mali mať podobný sound ako čerstvá novinka Už, ktorej autorom je samotný Müller. Spevák by sa chcel „oblúkom“ vrátiť späť na začiatok svojej kariéry a urobiť platňu, ktorá bude znieť elektronicky a súčasne.
 

Na nahrávanie comebackovej piesne Už, ktorá niekoľko týždňov rotuje v slovenských rádiách, sa producenti Graus a Zubák rozhodli prizvať si aj slovenskú r’n’b speváčku Tinu. Štyridsaťosemročný hudobník s tým súhlasil. „Peter Graus sa ma len spýtal, či by mi v pesničke prekážala vokalistka. Povedal som, že vôbec nie, uvidíme výsledok, a potom sa spoločne rozhodneme. Tinu považujem za veľmi dobrú speváčku,“ vysvetlil rodák z Hlohovca.
 

Richard Müller, ktorý v predošlých rokoch bojoval s následkami svojej niekoľkoročnej drogovej závislosti či tlakom médií na jeho súkromie, zažil za ostatný rok raketový návrat na hudobnú scénu. Má za sebou úspešné comebackové turné, vrátil sa do prvej trojky v ankete Slávik, jeho hity zneli v súťaži Česko Slovenská SuperStar a fanúšikom ponúkol aj hudobnú ochutnávku zo svojho pripravovaného albumu.

(SITA)»


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Müller predstaví v SuperStar svoju novú skladbu (11. 12. 2009)
 Na Müllerovom koncerte v Bratislave zaspieval aj Ivan Tásler (15. 10. 2009)
 Richard Müller odštartoval koncertom v Brne českú časť turné (5. 10. 2009)
 Müller má pred sebou najväčšie turné v kariére (1. 10. 2009)
 Koncert Müllera môžu fanúšikovia vidieť priamo z pódia (28. 9. 2009)
 Müller bude predávať dámske nohavičky (7. 9. 2009)
 Müller nakrútil klip k pesničke Hodinu nevíš (1. 9. 2009)
 Určite by som urobil dobrý letný hit, tvrdí Müller (27. 8. 2009)
 Krížovkári súťažia (2. 9. 2005)nasledujúci článok >>
Metallica je podľa Ultimate-Guitar.com najlepšou skupinou dekády
<< predchádzajúci článok
Eros Ramazzotti si do Košíc privezie vlastného kuchára

Nový album Richarda Müllera vyjde na jar 2010 - diskusné fórum čitateľov