Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. decembra 2013

NS odložil vykonatelnosť rozhodnutia RVR v kauze Rádia VivaNa snímke predseda Rady pre vysielanie a retransmisiu Miloš MistríkZdieľať
Na snímke predseda Rady pre vysielanie a retransmisiu Miloš Mistrík Foto: TASR/Michal Svítok
 
Bratislava 19. decembra (TASR) – Najvyšší súd SR (NS) na svojom dnešnom zasadnutí odložil vykonateľnosť rozhodnutia Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) z 3. decembra v kauze rádia VIVA.


V praxi to znamená, že Rádio Viva môže vysielať dovtedy, dokiaľ v tejto veci nerozhodne NS. Termín zatiaľ nie je známy. TASR o tom dnes informovala Kancelária predsedu NS SR.

Po doriešení súdnych sporov rozhodla RVR 3. decembra o pridelení frekvencií, na ktorých dnes vysiela Rádio Viva, spoločnosti Corporate Legal, s.r.o. Vysielanie Rádia Viva sa týmto malo končiť 21. decembra o 24.00 h.

Ďalším osudom vysielania Rádia Viva sa na svojom mimoriadnom zasadnutí 16. decembra zaoberal Výbor NR SR pre kultúru a médiá. Zasadnutie vyplynulo z rozhodnutia RVR o pridelení frekvencií, na ktorých dnes vysiela Rádio Viva, spomínanej spoločnosti Corporate Legal, s.r.o., voči ktorému sa ďalší účastník konania - Viva Productions House - odvolal na NS SR. Táto spoločnosť aj adresovala do parlamentu sťažnosť na konanie Rady.

Na zasadnutí umožnil výbor predniesť svoje stanovisko dvom neúspešným účastníkom májového výberového konania z roku 2012, spoločnosti Rádio Viva, a.s., ktorá je súčasným držiteľom licencie, a spoločnosti Viva Productions House, ktorá zabezpečuje program vysielania rádia. Ich stanoviská na celú situáciu sú diametrálne odlišné, pritom medzi týmito spoločnosťami je personálne prepojenie vo vlastníckych štruktúrach. O celom priebehu a vývoji situácie výbor informoval 16. decembra predseda RVR Miloš Mistrík.

Výbor NR SR pre kultúru a médiá v prijatom uznesení zobral na vedomie predložené informácie zástupcov RVR. Nevylúčil v tejto veci ďalšie konanie, na riadnom zasadnutí zváži možnosť poslaneckého prieskumu v RVR.

Podľa vtedajších slov predsedu výboru Dušana Jarjabka je to klasický spor toho, kto licenciu stráca, a toho, kto licenciu dostáva. "O tomto rozhoduje RVR, my nie sme nato, aby sme dali za pravdu jedným alebo druhým, ale ide o to, aby sme istým spôsobom chránili, ozrejmili si, zdôvodnili si a povedali áno tomu, že rada konala v zmysle zákona. Keby v zmysle zákona nekonala, vtedy musíme nastúpiť my. Rozhodnutie je zo zákona len v rukách RVR." Jarjabek zároveň dodal: "Pre mňa v tejto chvíli vyvstáva ešte jedna otázka, ktorá sa na zasadnutí otvorila, či súčasná Viva vysiela zo zákona korektne. Ako sme sa dozvedeli, sú isté pochybnosti o tom, že tento problém je minimálne diskutabilný. Rôzne výzvy, ktoré Viva verejnosti adresuje, sú možno aj na podnet k tomu, aby sa nimi RVR zaoberala."

"Viva Productions House hovorí, že sme nerešpektovali rozhodnutie Najvyššieho súdu. To nie je pravda, rešpektovali sme rozhodnutie, zapracovali sme všetky tri pripomienky, ktoré Najvyšší súd mal, do nášho nového rozhodnutia, takže nové rozhodnutie je aj s rešpektovaním posledného rozsudku a je platné," uviedol vtedy pre TASR predseda RVR Miloš Mistrík. Podľa jeho slov ak nový vysielateľ stihne, bude vysielať od 22. decembra na pridelených frekvenciách, ak nie, má na rozvysielanie 360 dní. Zákon by neporušil, bola by však škoda, aby na frekvenciách ostalo ticho.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Moslimských konvertitov uznali vinnými z vraždy britského vojaka
<< predchádzajúci článok
Termín prezidentských volieb výrazne skráti čas na zbieranie podpisov

NS odložil vykonatelnosť rozhodnutia RVR v kauze Rádia Viva - diskusné fórum čitateľov