16. septembra 2014

Obhajca Real viedol nad Bazilejom po 1. polčase 4:1

Futbalisti Bazileja Behrang Safari (vľavo), Luca Zuffi (vpravo) a hráč Realu Madrid Cristiano Ronaldo bojujú o loptu v zápase základnej B-skupiny Ligy majstrov Real Madrid - FC Bazilej v Madride 16. septembra 2014. Foto: AP
Bratislava 16. septembra (TASR) - Prvými zápasmi v skupinách A až D odštartovala v utorok skupinová fáza futbalovej Ligy majstrov 2014/2015.

Po úvodných 45 minútach obhajca titulu a 10-násobný európsky šampión Real Madrid viedol na štadióne Santiaga Bernabeua nad švajčiarskym FC Bazilej suverénne 4:1 v B-skupine. V rovnakej skupine na Anfield Road päťnásobný majster starého kontinentu FC Liverpool bez zraneného slovenského obrancu Martina Škrtela remizoval po 1. polčase s bulharským debutantom skupinovej fázy Ludogorcom Razgrad bez gólov.

V zápase C-skupine medzi AS Monaco a Bayerom Leverkusen, kde na čiare asistoval českému hlavného arbitrovi Pavlovi Královcovi Slovák Roman Slyško, bol stav 0:0.