Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. marca 2016

Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v januári klesliObjednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v januári klesli, už druhý mesiac po sebe. To signalizuje, že spomaľovanie globálnej ekonomiky a nízka inflácia si už možno ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Berlín 7. marca (TASR) - Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v januári klesli, už druhý mesiac po sebe. To signalizuje, že spomaľovanie globálnej ekonomiky a nízka inflácia si už možno začínajú vyberať svoju daň v najväčšom hospodárstve eurozóny. Informovali o tom agentúry RTTNews a Bloomberg.


Podľa najnovších štatistík ministerstva hospodárstva v Berlíne počet objednávok na nemecké produkty sa po očistení od sezónnych vplyvov a inflácie v januári 2016 znížil o 0,1 % v porovnaní s decembrom, keď klesol o 0,2 %. Tento výsledok je však o niečo lepší ako pokles objednávok o 0,3 %, ktorý Nemecku predpovedali analytici.

Štatistiky ukázali tiež, že na domácom trhu sa nové objednávky na nemecké výrobky v prvom mesiaci roka znížili o 1,6 %, zatiaľ čo dopyt po nemeckých výrobkoch v zahraničí vzrástol o 1 %. V eurozóne pritom objednávky na nemecké výrobky vyskočili až o 7,5 %, ale na ostatných zahraničných trhoch klesli o 2,7 %.

V medziročnom porovnaní sa počet objednávok na nemecké výrobky v januári 2016 zvýšil o 1,1 %.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezident Andrej Kiska poverí zostavením vlády Roberta Fica
<< predchádzajúci článok
Marika Gombitová opäť s Jenewein Group a priateľmi

Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v januári klesli - diskusné fórum čitateľov