09. augusta 2006

Odpoveď C. Ronalda na bučanie divákov: dva góly proti Oxfordu

Portugalský stredopoliar Cristiano Ronaldo v utorok prvýkrát od podielu na vylúčení svojho klubového spoluhráča Waynea Rooneyho a vyradení Albionu v štvrťfinále majstrovstiev sveta v Nemecku obliekol ...

LONDÝN 9. augusta (WEBNOVINY) - Portugalský stredopoliar Cristiano Ronaldo v utorok prvýkrát od podielu na vylúčení svojho klubového spoluhráča Waynea Rooneyho a vyradení Albionu v štvrťfinále majstrovstiev sveta v Nemecku obliekol dres svojho anglického chlebodarcu Manchestru United. V prípravnom zápase na ihrisku regionálneho mužstva Oxford United sa nenechal temperamentný Ronaldo, ktorý po MS koketoval s myšlienkou na prestup, rušiť ani bučaním domáceho publika pri každom dotyku lopty a zaťažil konto súpera dvoma gólmi, pričom najmä volej zo 14. minúty stál za to. Zverenci Alexa Fergusona v príprave na nový ročník Premier League zdolali svojich hostiteľov 4:1, k Ronaldovi sa streleckými zápismi pridal navrátilec Ole Gunnar Solskjaer, ktorý zužitkoval prihrávku Portugalčana na otvárací gól, a Darren Fletcher. "Bol to Cristianov prvý zápas od jeho návratu zo šampionátu a myslím si, že ho zvládol veľmi dobre. Prezentoval sa dvoma krásnymi strelami, aj keď sa dočkal veľmi nepríjemného prijatia zo strany fanúšikov," komentoval Ferguson. Kormidelníka "červených diablov" potešili aj ďalšie návraty, na ihrisku si celých 90 minút odkrútili francúzsky útočník Louis Saha a obranca Mikael Silvestre, necelú hodinu odohral aj argentínsky zadák Gabriel Heinze. Ronalda, ktorý plnil predovšetkým ofenzívne úlohy, nahradil v druhom polčase Giuseppe Rossi. "Dôležité bolo, že sme mohli vyskúšať aj zvyšných hráčov, ktorí po majstrovstvách sveta dlhšie pauzovali. Louis a Mikael neboli na šampionáte takí vyťažení ako Cristian a Gabi, preto sme ich nechali hrať celý zápas," vysvetlil Ferguson.