Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. júla 2006

ODS chce vládnuť sama s tichou podporou ostatných stránVíťaz českých parlamentných volieb, Občianskodemokratická strana (ODS) Mirka Topolánka, sa chce pokúsiť o vytvorenie menšinovej vlády, ktorú by v parlamente podporovali sociálni demokrati, ...Zdieľať

BRATISLAVA 29. júla (WEBNOVINY) - Víťaz českých parlamentných volieb, Občianskodemokratická strana (ODS) Mirka Topolánka, sa chce pokúsiť o vytvorenie menšinovej vlády, ktorú by v parlamente podporovali sociálni demokrati, ľudovci aj zelení. Topolánek to vyhlásil v rozhovore pre sobotňajšie vydanie denníka MF Dnes. "Pokúsil by som sa dohodnúť, pokiaľ by to bolo možné, na menšinovej vláde ODS so širšou, dúhovou podporou, teda nielen ČSSD," povedal Topolánek.

ODS doteraz rokovala o vytvorení koalície s Kresťanskodemokratickou úniou - Českou stranou ľudovou (KDÚ-ČSL) a Stranou zelených. Takáto koalícia by však v parlamente mala len sto z celkového počtu dvesto poslancov. Česká strana sociálnodemokratická (ČSSD) dosluhujúceho premiéra Jiřího Paroubka, ktorá skončila vo voľbách na druhom mieste, takúto vládu odmieta podporiť.

Topolánkove vyjadrenia pre sobotňajšie vydanie MF Dnes sú jeho prvými, v ktorých spochybnil vytvorenie koalície ODS s ľudovcami a zelenými. To je stále podľa ODS najlepšie riešenie, cestu k nemu však blokuje ČSSD.

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Únik ropy do mora je najväčšou katastrofou v Stredomorí
<< predchádzajúci článok
Cieľom Riceovej cesty je vypracovanie riešenia pre obe strany

ODS chce vládnuť sama s tichou podporou ostatných strán - diskusné fórum čitateľov

hvkjhvkhv29.7. 17:16:15