22. októbra 2014

Ondrej Duda zariadil krásnym gólom triumf Legie nad Metalistom Charkov

SY 37 Kyjev - Hráči Legie oslavujú gól v zápase Európskej ligy skupiny L Legia Varšava - Metalist Charkov v Kyjeve 22. októbra 2014. Foto: TASR/AP
Bratislava 22. októbra (TASR) - Futbalisti Legie Varšava zaznamenali tretie víťazstvo v L-skupine Európskej ligy UEFA 2014/2015. V stredajšom zápase proti Metalistu Charkov triumfovali tesne 1:0, keď o jediný presný zásah sa po peknej individuálnej akcii postaral Ondrej Duda.

Krásny gól Ondreja Dudu:

Slovenský stredopoliar dostal v 28. minúte prihrávku od Kucharczyka, zbavil sa dvoch súperových hráčov a pravačkou prekonal brankára Oleksandra Gorjainova. Hostia mali šancu navýšiť vedenie sedem minút po zmene strán, ale Ivica Vrdoljak nepremenil nariadený pokutový kop. Rovnaká situácia sa zopakovala v 69. minúte aj na opačnej strane, keď Brazílčan Jaja zahodil penaltu a nevyužil tak možnosť na vyrovnanie. Legia v bránke s Dušanom Kuciakom udržala tesné vedenie, po troch kolách má plný počet deväť bodov a vedie L-skupinu. Ukrajinský tím je s nulou na konte posledný.

sumár - 3. kolo:

L-skupina

Metalist Charkov - Legia Varšava 0:1 (0:1)

Gól: 28. DUDA

/za Legiu Kuciak celý zápas, Duda celý zápas + v 84. min. ŽK + v 28. min dal gól/