Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. septembra 2009

Organizácia pre atómovú energiu bude rokovať o Iráne a SýriiRada guvernérov Medzinárodnej organizácie pre atómovú energiu (MAAE) sa v pondelok stretne na rokovaniach o Iráne a Sýrii. Schôdzka, ktorá sa bude konať za zatvorenými dverami, sa bude zaoberať ...Zdieľať
VIEDEŇ 7. septembra (WEBNOVINY) - Rada guvernérov Medzinárodnej organizácie pre atómovú energiu (MAAE) sa v pondelok stretne na rokovaniach o Iráne a Sýrii. Schôdzka, ktorá sa bude konať za zatvorenými dverami, sa bude zaoberať správami o jadrových aktivitách Teheránu a Damasku. V správe o Iráne MAAE tvrdí, že Teherán pokračuje v obohacovaní uránu a odmieta objasniť niektoré nejasné otázky ohľadne možnosti vojenského charakteru jadrového programu. V druhej správe MAAE obviňuje Sýriu z nedostatočnej spolupráce na vyšetrovaní, či stavala jadrový komplex v zariadení, ktoré v roku 2007 zbombardoval Izrael.


Irán aj Sýria popierajú, že pred MAAE ukrývajú svoje jadrové aktivity. Teherán neustále trvá na tom, že jeho nukleárny program je mierového charakteru, hoci svetové mocnosti ho podozrievajú zo snahy vyrobiť atómovú zbraň. V poslednej správe MAAE konštatovala, že Irán spomalil obohacovanie uránu a že jej inšpektorom povolil vstup do jadrového komplexu v Natanze a k reaktoru v Araku. Zároveň však zdôraznila, že Irán musí ešte zodpovedať sériu nejasných otázok.

SITA/AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri pobreží Filipín sa potopila nákladná loď, všetci prežili
<< predchádzajúci článok
Vyšetrovanie náletu v Afganistane ešte neprinieslo výsledky

Organizácia pre atómovú energiu bude rokovať o Iráne a Sýrii - diskusné fórum čitateľov