Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. decembra 2016

Otca Kristínky, ktorá zomrela v rozpálenom aute, našli mŕtvehoNa snímke Jozef K. prichádza v sprievode manželky a svojho obhajcu Daniela Lipšica (v pozadí) na hlavné pojednávanie na Okresnom súde v Nitre 4. novembra 2016.Zdieľať
Na snímke Jozef K. prichádza v sprievode manželky a svojho obhajcu Daniela Lipšica (v pozadí) na hlavné pojednávanie na Okresnom súde v Nitre 4. novembra 2016. Foto: TASR/Henrich Mišovič


Nitra 7. decembra (TASR)- Otec dvojročnej Kristínky, ktorá vlani zomrela v Nitre v rozpálenom aute, je mŕtvy. Polícia potvrdila, že 58-ročného Jozefa K. dnes našli bez známok života na ceste medzi Pohranicami a Malantou neďaleko Nitry. Oblečené mal športové oblečenie, pravdepodobne dostal infarkt počas behu. Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková uviedla, že polícia vyšetruje vec ako trestný čin usmrtenia a čaká na výsledky pitvy. Lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie smrti.

Jozefa K. uznal Okresný súd v Nitre 4. novembra tohto roka vinným z prečinu usmrtenia z nedbanlivosti, pretože vlani v lete zabudol svoju dvojročnú dcéru v rozpálenom aute. Tá po krátkom čase zomrela na prehriatie organizmu a zlyhanie centrálneho nervového systému mozgu. Súd uložil otcovi trest odňatia slobody v trvaní dvoch rokov s odkladom výkonu trestu na dva roky. Jozef K. podal voči výroku o vine odvolanie. K verdiktu súdu sa nechcel vyjadrovať. Vo svojej záverečnej reči ešte pred vynesením rozsudku pripomenul, že sa zodpovednosti nezrieka.

„Ale stále neviem nájsť ten okamih, kedy sa všetko pohlo tým nesprávnym smerom, nevidím ten moment, ktorý by sa dal spojiť s nedbanlivosťou. Cítim vinu za to, že som nedokázal ochrániť svoje dieťa, cítim vinu za to, že k tomu došlo. Bez ohľadu na rozsudok, ktorého dôsledky časom pominú, budem musieť s tým, čo sa stalo, žiť ďalej. Tá hrôza už zostane navždy,“ povedal so slzami v očiach otec mŕtvej Kristínky.

K smrti dvojročnej Kristínky došlo vlani v júli, v čase, keď sa teplota počas dňa pohybovala nad 30 stupňov Celzia. Dcérku väčšinou vozila do škôlky jej mama. Výnimočne ju však mal zaviesť otec, ktorý však po ceste zabudol odbočiť a šiel automaticky do práce, kde ho čakali rokovania o ďalšom osude jeho firmy. Hneď po zaparkovaní pred deviatou hodinou ráno sa venoval pracovným povinnostiam bez toho, aby si uvedomil, že v aute zostala jeho spiaca dvojročná dcérka.

Až do telefonátu manželky bol presvedčený, že je v škôlke. Keď si po 14. hodine uvedomil svoj omyl, bežal k autu, kde už svoju dcéru našiel mŕtvu. Podľa znaleckého posudku mohla teplota v aute dosiahnuť aj viac ako 60 stupňov Celzia. Pitva ukázala, že dievčatko v aute spalo a v priebehu 30 minút plynule prešlo do stavu prehriatia, úpalu a smrti následkom zlyhania centrálneho nervového systému mozgu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Festival Pohoda 2017 zverejnil prvé potvrdené mená
<< predchádzajúci článok
Mikuláš potešil deti a otvoril Vianoce na zámku

Otca Kristínky, ktorá zomrela v rozpálenom aute, našli mŕtveho - diskusné fórum čitateľov