28. apríla 2006

Ottawa a San Jose majú "mečbal"

V štvrtkových stretnutiach 1. kola play off zámorskej hokejovej NHL sa predstavila trojica slovenských hokejistov, no všetci vyšli bodovo naprázdno. V stretnutí Tampa Bay - Ottawa začali lepšie ...

NEW YORK 28. apríla (WN/SITA) - V štvrtkových stretnutiach 1. kola play off zámorskej hokejovej NHL sa predstavila trojica slovenských hokejistov, no všetci vyšli bodovo naprázdno. V stretnutí Tampa Bay - Ottawa začali lepšie hosťujúci "Sens", no ich radosť ešte do konca I. tretiny schladili dva góly Tampy z hokejok Martina St. Louisa a Brada Richardsa. Do konca zápasu však potom už strieľali góly iba hráči z Ottawy, keď o góly sa podelili Chris Phillips, Dany Heatley, Martin Havlát a Chris Neil. Tím z hlavného mesta Kanady triumfoval aj napriek nižšej početnosti striel oproti súperovi, keď Tampa v tomto ukazovateli vyhrala 32:25. „Pred zápasom na domácom ľade máme všetko vo svojich rukách,“ povedal po stretnutí gólman Ottawy Ray Emery.

Víťaz základnej časti z Detroitu nastupoval na štvrté stretnutie proti Edmontonu za stavu 1:2 na zápasy pre Oilers, avšak ani nepriaznivý vývoj série, ani domáce prostredie súpera ich nezastavilo a zvíťazili 4:2. O výhre "červených krídel“ rozhodli v poslednej tretine góly Lidströma a Zetterberga. „V dnešnom zápase sme hrali inak ako pri prechádzajúcich dvoch prehrách a naša hra slávila úspech,“ poznamenal po stretnutí kouč hostí Mike Babcock.

Podobne ako Detroitu aj Anaheimu sa podarilo stav série vyrovnať na 2:2, keď gólom Seana O'Donnella v 2. min predĺženia zdolali Calgary 3:2. „Je to zaujímavý pocit dať gól v predĺžení počas play off a ešte k tomu brankárovi pomedzi nohy,“ povedal šťastný strelec víťazného gólu O'Donnell. „Séria sa vyvíja presne tak, ako sa predpokladalo. Niekto zasadí súperovi úder a ten mu to ihneď vráti. Je to skoro ako bitka v krčme,“ vtipne skonštatoval priebeh série fínsky legionár v drese Ducks Teemu Selläne.

Už len jeden vyhraný zápas delí „žralokov“ zo San Jose od postupu do semifinále Západnej konferencie po výhre 5:4 nad Nashvillom. Najviac sa o zisk víťazstva pričinil tretím hetrikom v play off center domácich Patrick Marleau. Kapitán Sharks je nie len lídrom tímu, ale so šiestimi presnými zásahmi kraľuje aj v tabuľke kanonierov celej play off. „Je to náš kapitán a patrične to aj dokazuje. Mužstvo ho bude nasledovať až do úplného konca sezóny,“ vyslovil slová chvály na Marleaua ďalší center Mark Smith, autor troch gólov v sérii s Nashvillom.

Východná konferencia:

Tampa Bay - Ottawa 2:5 (2:1, 0:3, 0:1) - stav série: 1:3

Góly: 12. St. Louis (Ranger, Richards), 17. Richards (Lecavalier, Ranger) - 7. Spezza (Heatley), 26. Phillips (Alfredsson, Smolinski), 38. Heatley (Havlát, Spezza), 38. Havlát (Schaefer, Fisher), 42. Neil (Heatley). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:25. Brankári: Grahame (41. Burke) - Emery. Diváci: 20 682.

Západná konferencia:

Edmonton - Detroit 2:4 (1:2, 1:0, 0:2) - stav série: 2:2

Góly: 8. Pisani (Torres, Horcoff), 25. Špaček (Hemský, Samsonov) - 14. Holmström (Schneider, Lang), 20. Lang (Dacjuk, Krönvall), 47. Lidström (Schneider, Lang), 56. Zetterberg (Dacjuk, Schneider). Vylúčení: 11:9 na 2 min, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:31. Brankári: Roloson - Legace. Diváci: 16 839.

Anaheim - Calgary 3:2 po predĺžení (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0) - stav série: 2:2

Góly: 24. Getzlaf (Perry, Višnevskij), 28. Selläne (McDonald, S. Niedermayer), 62. O'Donnell (Kunitz, McDonald) - 41. Iginla (Langkow, Ference), 44. Iginla (Ference, Amonte). Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:27. Brankári: Giguere - Kiprusoff. Diváci: 17 174.

San Jose - Nashville 5:4 (1:1, 3:1, 1:2) - stav série: 3:1

Góly: 8. Rissmiller (Carle, Goc), 28. Marleau (Ehrhoff, J. Thornton), 32. Marleau (J. Thornton), 33. Mark Smith (Bernier, Carle), 45. Marleau (Bernier, McLaren) - 9. Kariya (Erat, Timonen), 26. Weber (Sullivan, Legwand), 51. Sillinger (Kariya), 56. Hartnell (Hamhuis, Fiddler). Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše Sillinger (Nashville) 10 min OT, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:30. Brankári: Toskala - Mason. Diváci: 17 496.