03. júna 2007

Ottawa znížila stav finále na 1:2, Meszároš asistoval

Hokejisti Ottawy zvíťazili v treťom finálovom súboji Stanleyho pohára na domácom ľade nad Anaheimom 5:3 a znížili stav série na 1:2. Z pohľadu Senators bol dôležitý kuriózny gól ich kapitána ...

OTTAWA 3. júna (WEBNOVINY) - Hokejisti Ottawy zvíťazili v treťom finálovom súboji Stanleyho pohára na domácom ľade nad Anaheimom 5:3 a znížili stav série na 1:2. Z pohľadu Senators bol dôležitý kuriózny gól ich kapitána Alfredssona necelé štyri minúty pred koncom druhej tretiny, ktorým vyrovnával na 3:3. Švéda vlastne iba trafila strela obrancu Reddena, ktorá sa od neho odrazila za Giguerov chrbát. Do konca druhej časti potom ešte McAmmond poslal Ottawu do vedenia a výsledkovú definitívu stanovil v 49. min Volčenkov. Slovenský obranca v službách "senátorov" Andrej Meszároš si pripísal asistenciu pri prvom góle Neila, celkovo už svoju šiestu vo vyraďovacej časti o Stanleyho pohár (1+6). Celkovo odohral 19:11 min a zápas ukončil s jedným plusovým bodom.

Duel napokon nedohral strelec štvrtého gólu Ottawy McAmmond, ktorý po tvrdom "hite" od Prongera dopadol hlavou na ľad. Štvrtý súboj finále je na programe v pondelok 4. júna opäť v Ottawe.

Finále Stanleyho pohára - zápas číslo 3 (hrá sa na 4 víťazstvá):
Ottawa - Anaheim 5:3 (1:1, 3:2, 1:0) - stav série: 1:2
Góly: 17. Neil (Kelly, MESZÁROŠ), 26. Fisher (Volčenkov), 37. Alfredsson (Redden, Corvo), 39. McAmmond (Saprykin, Schubert). 49. Volčenkov (Vermette, Kelly) - 6. McDonald (Selänne), 26. C. Perry (Penner, Getzlaf), 28. Getzlaf (Penner, C. Perry).
Vylúčení: 8:12 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:22. Brankári: Emery - Giguere. Diváci: 20 500.