Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. januára 2017

Pakistan úspešne otestoval prvú riadenú strelu vypálenú z ponorkyPakistan úspešne otestoval svoju prvú strelu s plochou dráhou letu vypálenú z ponorky. Strela Bábur-3 s doletom 450 kilometrov je schopná niesť jadrovú hlavicu. Premiér Naváz ...Zdieľať
Naváza Šaríf Foto: TASR/AP
Islamabad 10. januára (TASR) - Pakistan úspešne otestoval svoju prvú strelu s plochou dráhou letu vypálenú z ponorky. Strela Bábur-3 s doletom 450 kilometrov je schopná niesť jadrovú hlavicu. Premiér Naváz Šaríf skúšku označil za pokrok v technológiách a sebestačnosti Pakistanu, potvrdili dnes armádne zdroje.


Analytici sa však domnievajú, že ďalší vývoj tohto systému by mohol zvýšiť napätie, ktoré panuje medzi Pakistanom a susednou Indiou. Obe krajiny od roku 1947, keď získali nezávislosť od Británie, viedli proti sebe už tri vojnové konflikty. Od roku 1998, keď demonštrovali svoj jadrový potenciál, obe vyvíjajú tieto systémy.

India úspešne otestovala riadenú strelu schopnú niesť jadrové hlavice a odpaľovanú z ponorky už v roku 2008. Na aktuálnu pakistanskú skúšku bezprostredne nereagovala.

Test sa uskutočnil na bližšie nespresnenej lokalite v Indickom oceáne, informovala dnes stanica BBC s odvolaním sa na vyhlásenie pakistanskej vlády.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Brazislkí ozbrojenci prepadli diamantovú baňu
<< predchádzajúci článok
Ruského konzula v Aténach našli mŕtveho

Pakistan úspešne otestoval prvú riadenú strelu vypálenú z ponorky - diskusné fórum čitateľov