04. októbra 2005

Pálffy sa pred štartom rozstrieľal

Skalickému rodákovi Žigmundovi Pálffymu to v Pittsburghu sype.

V poslednom prípravnom zápase tučniakov strelil
dva góly do bránky Washingtonu Capitals a na ďalší gól prihral famóznemu Mariovi Lemieuxovi. Zdá
sa, že spolumajiteľ Penguins vedel čo robí, keď sa snažil získať Pálffyho práve do Pittsburghu. Ich spolupráca je ukážková a určite by neboli proti, keby im vydržala aj po štarte NHL. Asistenčné body si na svoje kontá pripísali aj slovenskí obrancovia pôsobiaci za morom. Radoslav Suchý prihral na jediný gól Columbusu, ale Blue Jackets prehrali doma s Nashvillom, naopak Andrej Meszároš asistoval pri víťaznom góle Danyho Heatleyho. žalší Slovák v službách Ottawy Zdeno Chára má iné, príjemné problémy. Tréner Andy Murray ho vybral ako adepta na post asistenta kapitána. O tom, či nakoniec nastúpi Chára s áčkom na drese rozhodne kouč v priebehu dnešného dňa.

Tučniak Pálffy opäť žiaril

Zámorská NHL je už pripravená na ostrý štart. V nedeľu v noci bolo na programe posledných šesť prípravných zápasov. Zo slovenských hokejistov žiaril Žigmund Pálffy, ktorý pri domácom víťazstve Pittsburghu nad Washingtonom (7:1) nazbieral 3 body za dva góly a jednu asistenciu. Najprv 58 sekúnd pred koncom druhej tretiny v presilovej hre po prihrávkach Maloneho a Lemieuxa upravil na 5:1. V 46. min odplatil skalický odchovanec nahrávku hrajúcej legende „tučniakov“, ktorý zvýšil na 6:1 a o tri minúty opäť v početnej výhode zavŕšil Pálffy po spolupráci prvého útoku skóre na konečných 7:1. Ottawa vyhrala 3:0 v Montreale.
V tíme hostí žiaril Dany Heatley, ktorý strelil dva góly a na jeden prihrával. Pri prvom zásahu letnej posily Sens asistoval aj slovenský obranca Andrej Meszároš. Jednu asistenciu zaznamenal aj ďalší slovenský bek, Radoslav Suchý prihrával na jediný gól Columbusu v domácom dueli s Nashvillom (1:4). Čisté konto si udržal kanadský reprezentačný gólman Robert Luongo v zápase Floridy proti obhajcovi Stanleyho pohára Tampe Bay. Floridskí „panteri“ vyhrali 4:0. V domácom drese nastúpila trojica Jozef Stümpel, Juraj Kolník (6 trestných minút)
a Branislav Mezei, ktorý si pripísal jeden plusový bod a strávil dve minúty na trestnej lavici, v drese hostí nastúpil Martin Cibák.

Výsledky - nedeľa: Florida - Tampa Bay 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). New York Rangers - New Jersey 3:2 (0:0, 2:1, 1:1). St. Louis - Chicago 2:1 (1:0, 0:1, 1:0). Columbus - Nashville 1:4 (0:1, 0:2, 1:1) -Suchý (Col.) 0+1. Montreal - Ottawa 0:3 (0:1, 0:0, 0:2) - Meszároš (Ott.) 0+1. Pittsburgh - Washington 7:1 (3:1, 2:0, 2:0) - Pálffy (Pit.) 2+1.