05. novembra 2006

Parížskym víťazom Davydenko, Hrbatý nemal šancu

Ruský tenista Nikolaj Davydenko sa stal víťazom dvojhry na záverečnom podujatí prestížnej série ATP Masters v Paríži. Na turnaji s dotáciou 2 082 500 eur na tvrdom povrchu v parížskej hale Bercy ...

PARÍŽ 5. novembra (WEBNOVINY) - Ruský tenista Nikolaj Davydenko sa stal víťazom dvojhry na záverečnom podujatí prestížnej série ATP Masters v Paríži. Na turnaji s dotáciou 2 082 500 eur na tvrdom povrchu v parížskej hale Bercy štvrtý nasadený Rus zdolal vo finále slovenského tenistu Dominika Hrbatého za 98 minút hladko 6:1, 6:2, 6:2. Víťaz zinkasoval prémiu 378 000 eur a 500 bodov do rebríčka ATP Entry, zdolaný finalista 189 000 eur a 350 bodov.

Ruský tenista, ktorý bol po odhláškach elitného tria Roger Federer - Rafael Nadal - David Nalbandian v Paríži najvyššie nasadeným hráčom, do bodky splnil úlohu favorita. Hrbatého od začiatku zatlačil do defenzívy a nedal mu takmer žiadnu šancu na úspech. Ako-tak vyrovnaný bol iba tretí set, ale aj v ňom mal napokon piaty hráč rebríčka ATP Entry a účastník blížiaceho sa turnaja majstrov v Šanghaji navrch.
Pre Davydenka je to jubilejný desiaty turnajový titul v kariére, piaty v tomto roku, ale premiérový na podujatí prestížnej série Masters. Hrbatý naopak nevyžil možnosť pripísať si na konto najväčší úspech kariéry, keďže titul z podujatí Masters Series mu v zbierke šiestich turnajových víťazstiev stále chýba. Pre 28-ročného bratislavského rodáka to bolo 13. singlové finále na okruhu ATP, prvé od roku 2004 a turnaja v marockej Casablance.