Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

24. februára 2016

Pavol Hammel pripravuje Z pekla šťastie Tour 2016



Jarné koncertné pódiá po celom Slovensku budú patriť jednej z najvýznamnejších osobností slovenskej populárnej hudby Pavlovi Hammelovi. V závere minulého roka ...



Zdieľať
Pavol Hammel Foto: TASR/Tomáš Halász
Bratislava 24. februára (TASR) - Jarné koncertné pódiá po celom Slovensku budú patriť jednej z najvýznamnejších osobností slovenskej populárnej hudby Pavlovi Hammelovi. V závere minulého roka vydal pod názvom Z pekla šťastie svoj v poradí už 37 album a k viac ako tisícke doteraz odohraných koncertov pridá tento rok tridsiatku ďalších na Slovensku aj v Česku.


Z pekla šťastie Tour 2016 začne Pavol Hammel 2. apríla koncertom v Bratislave, už deň nato Stropkov a ďalšími mestami budú Košice (4.4.), Prešov (5.4.), Lučenec (6.4.), Piešťany (7.4.), Skalica (11.4.), opäť Bratislava (12.4.), Nitra (13.4.) a Trnava (14.4.).

Pavol Hammel sa na hudobnej scéne pohybuje už viac ako polstoročie a málokto poznamenal slovenskú i českú hudobnú scénu tak významne ako práve on. Začiatkom 60. rokov založil legendárnu skupinu Prúdy a postupne s ňou vydal nezabudnuteľné a do dnešných dní kritikou i fanúšikmi vysoko oceňované albumy Zvonky zvoňte, Zelená pošta, Na II. programe sna, Šľahačková princezná, Stretnutie s tichom alebo Čas malín. S Mariánom Vargom sa ako autori hudby podpísali aj pod prvý slovenský rockový muzikál Cyrano z predmestia.

Pavol Hammel je autorom hudby úspešného baletu Everest pre Slovenské národné divadlo. Amatérsky sa venuje aj výtvarnému umeniu a nie je prekvapením, že aj na tomto poli žne úspechy a vystavuje pravidelne doma aj v zahraničí. Momentálne sa venuje promotérskej činnosti a je spolumajiteľom úspešnej umeleckej agentúry. S menom Pavla Hammela sú spojené hity Medulienka, Čierna ruža, Smutná ranná električka, Mladosť, Kamalásky, Cirkus leto, ZRPŠ či Učiteľka tanca. Sú dokladom toho, že Pavol Hammel bol vždy tvorcom pesničiek, ktoré sa zapísali do zlatého fondu slovenskej populárnej hudby. A zostal ním dodnes.

S úplne novými piesňami z nedávno vydaného albumu Z pekla šťastie, na ktorom sa textársky podieľali Kamil Peteraj, Milan Lasica a Vlado Slivka, ale aj s pesničkami, ktoré sám radí medzi svoje best of, sa Pavol Hammel predstaví aj na plánovanej koncertnej šnúre. Na koncertoch ho bude sprevádzať kapela zložená z vynikajúcich a Hammelovi hudobne blízkych muzikantov v obsadení: Juraj Burian (gitary), Petr Tichý (kontrabas), Vítek Pospíšil (klávesy), Michal Pajdiak (bicie) a ako špeciálny hosť sa turné zúčastní aj speváčka Andrea Zimányiová.

Prvá, jarná časť Z pekla šťastie Tour 2016 obsiahne desať miest. Vstupenky na uvedené koncerty sa dajú zakúpiť prostredníctvom webovej stránky drhorak.sk, siete Ticketportal.sk, Predpredaj.sk a v miestach konania jednotlivých koncertov. TASR informovala PR manažérka Beáta Rožárová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Speváčka z Cranberries dostala pokutu za útok na policajtov
<< predchádzajúci článok
Nástupca Johnnyho v remakeu Hriešneho tanca je známy

Pavol Hammel pripravuje Z pekla šťastie Tour 2016 - diskusné fórum čitateľov