03. júna 2007

Pech triumfoval aj na Škoda Rally v Bratislave

Čech Václav Pech so spolujazdcom Petrom Uhelom na Mitsubishi LancerEvo IX vyhrali Škoda Rally, tretie podujatie M-SR v rely Tempus Rally 2007. Pech zvíťazil aj v predchádzajúcich dvoch pretekoch (Rely ...

BRATISLAVA 3. júna (WEBNOVINY) - Čech Václav Pech so spolujazdcom Petrom Uhelom na Mitsubishi LancerEvo IX vyhrali Škoda Rally, tretie podujatie M-SR v rely Tempus Rally 2007. Pech zvíťazil aj v predchádzajúcich dvoch pretekoch (Rely Matador Tatry sa hodnotili každý deň ako jedno podujatie M-SR) a aj v Bratislave potvrdil predpoklady najväčšieho favorita. Na Škoda Rally viedol od začiatku, na druhom mieste sa ocitol iba na chvíľku po druhej rýchlostnej skúške, keď ho na čele vystriedal jeho najväčší súper Jozef Béreš ml. Po 3. rýchlostnej skúške sa však česká posádka na Mitsubishi Lancer EVO IX vrátila na prvú pozíciu a do konca pretekov ju už neopustila. Celkove vyhrali Pech s Uhelom 5 rýchlostných skúšok a s traťou sa vysporiadali za 1:02:46,0 h. O ich víťazstve rozhodla najmä 10. RS, ktorú nedokončili Béreš so Starým. Na druhú pozíciu sa tak posunul Grzegorz Grzyb z Poľska (+43,8 s) a poslednú medailovú pozíciu bral Peter Gavlák na rovnakom vozidle ako víťaz (+52,4 s).

Konečné poradie Škoda Rally: 1. Václav Pech, Petr Uhel (ČR) Mitsubishi Lancer EVO IX 1:02:46,0 h, 2. Grzegorz Grzyb, Robert Hundla (Poľ.) Suzuki Swift S1600 +43,8 s, 3. Peter Gavlák, Miloš Hulka (SR/ČR) Mitsubischi Lancer EVO IX +52,4, 5., 4. Miroslav Jandík, Radim Chrastecký (ČR) Mitsubishi Lancer EVO IX +1:32,1 min, 5. Daniel Běhlávek, Petr Černohorský (ČR) Subaru Impreza WRX STI +1:47,8, 6. Igor Drotár, Vladimír Bánoci (SR) Škoda Octavia WRC +2:09,1.