Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

27. decembra 2016

Pentatonix po druhý raz dobyli albumový BillboardPodarilo sa im to s vianočnou novinkou A Pentatonix Christmas (2016). BRATISLAVA 27. decembra (WebNoviny.sk) - Americká a cappella formácia Pentatonix debutuje so svojou vianočnou štúdiovkou A Pentatonix Christmas (2016) na ...Zdieľať
pentatonix Podarilo sa im to s vianočnou novinkou A Pentatonix Christmas (2016).


BRATISLAVA 27. decembra (WebNoviny.sk) - Americká a cappella formácia Pentatonix debutuje so svojou vianočnou štúdiovkou A Pentatonix Christmas (2016) na vrchole amerického albumového rebríčka Billboard 200.

Pre päťčlennú skupinu je to druhé prvenstvo v tomto rebríčku, ktorý dobyla aj s predchádzajúcim eponymným albumom z roku 2015. Z novinky A Pentatonix Christmas sa v prvom týždni od uvedenia na trh predalo v USA celkovo 206-tisíc kópií. Po piatich rokoch sa tak na prvej priečke umiestnila vianočná nahrávka. Predtým to bol album Christmas (2011) kanadského speváka Michaela Bublého.

Formácia Pentatonix vznikla v roku 2011 v texaskom Arlingtone. Jej členmi sú Kirstin Maldonado, Scott Hoying, Mitchell Grassi, Avi Kaplan a Kevin Olusola. Debutovali v roku 2012 EP nahrávkou PTX, Volume 1, na ktorú v tom istom roku nadviazali vianočnou nahrávkou PTXmas.

Nasledovali PTX, Vol. II EP (2013), kompilácia PTX, Vols. 1 & 2 (2014), štúdiovka PTX (2014), PTX, Vol. III EP (2014), album That's Christmas To Me (2014), vlaňajšia eponymná štúdiovka a spomínaný album A Pentatonix Christmas. Na konte majú dve Grammy, dve YouTube Music Awards a po jednej Streamy Award a Shorty Award.

Informácie pochádzajú z webstránky www.billboard.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poľského 'Justina Biebera' zadržali vo Viedni pre podozrenie z podvodu
<< predchádzajúci článok
Avril Lavigne vydá nový album, ovplyvní ho boj s boreliózou

Pentatonix po druhý raz dobyli albumový Billboard - diskusné fórum čitateľov