Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. januára 2013

Perinbaba úraduje na Orave a hornom Považí, cesty sú zjazdnéVšetky cesty a horské priechody v Žilinskom kraji sú aktuálne zjazdné a bez obmedzení. Cestári hlásia sneženie na Orave a hornom Považí, námrazu vo vyšších polohách na Liptove a kašovitý sneh v ...Zdieľať
sneh skomplikoval dopravu ŽILINA 3. januára (WEBNOVINY) – Všetky cesty a horské priechody v Žilinskom kraji sú aktuálne zjazdné a bez obmedzení. Cestári hlásia sneženie na Orave a hornom Považí, námrazu vo vyšších polohách na Liptove a kašovitý sneh v kysuckom Makove.


Ako agentúru SITA ďalej informoval Pavol Habovštiak z centrálneho dispečingu žilinskej krajskej správy ciest, na oravských cestách musia vodiči rátať miestami s tromi centimetrami a v Žiline a okolí s jedným centimetrom čerstvého snehu. Cesty na Kysuciach, Liptove a v Turci sú prevažne mokré.

Bez obmedzení a prejazdné sú aj všetky horské priechody v Žilinskom kraji. Na väčšine z nich sú vozovky mokré, s kašovitým snehom do jedného centimetra treba rátať na Kysuciach, s námrazami na Liptove.

Pre nákladné autá s dĺžkou viac ako 12 metrov sú po celú zimu uzavreté priechody Semeteš, Rovná Hora, Huty, Príslop a Fačkovské sedlo. Kamióny nad 7,5 tony nesmú v zime jazdiť po ceste z Novej Bystrice do Oravskej Lesnej a ani cez Rovnú Horu medzi Terchovou a Zázrivou.

Žilinská krajská správa ciest má počas zimy v pohotovosti 120 sypačov s radlicou, desať šípových pluhov, šesť autogréderov, 25 nakladačov, deväť nákladiakov, osem snehových fréz, 18 traktorov s radlicou, dva traktory sypače a 240 vodičov.

V prípade mimoriadnych udalostí dokáže zabezpečiť aj sedem externých traktorov s radlicou, štyri nákladné vozidlá a dva nakladače. Žilinskí krajskí cestári sa starajú o 1 360 kilometrov ciest II. a III. triedy a pre Slovenskú správu ciest zabezpečujú údržbu 479 kilometrov ciest I. triedy.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Euro oslabilo voči doláru aj oproti jenu
<< predchádzajúci článok
Záchranári v Pyrenejách evakuovali 1200 lyžiarov