Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. februára 2017

Peskov: Ešte je priskoro usudzovať, aké budú vzťahy medzi Ruskom a USADmitrij Peskov, archívne foto.Zdieľať
Dmitrij Peskov, archívne foto. Foto: TASR/AP Photo
Moskva 17. februára (TASR) - Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov dnes vyhlásil, že je priskoro usudzovať, akú kurz budú mať vzťahy USA a Ruska za éry nového amerického prezidenta Donalda Trumpa.


Na otázku, či je Kremeľ rozčarovaný Trumpom a pomalosťou procesu urovnávania bilaterálnych vzťahov, Peskov uviedol, že "my sme nikdy nenosili ružové okuliare, nikdy sme nemali žiadne ilúzie, takže nemáme byť prečo rozčarovaní".

Dodal, že oblasti možnej spolupráce i nezhody budú jasné až po tom, ako prezidenti Ruska a USA, Vladimir Putin a Donald Trump, budú mať detailnejšie rokovania. Hovorca spresnil, že zatiaľ nie je jasné, kedy k takýmto rokovaniam dôjde.

Peskov sa vyhol odpovedi na otázku ohľadom Trumpovho obvinenia na adresu médií, že sa snažia prekaziť jeho plán na zlepšenie vzťahov s Moskvou. Kremeľský hovorca zdôraznil, že Moskva verí, "rusko-americké vzťahy sú dôležité pre oba naše národy a celé svetové spoločenstvo".

Za "úplný nezmysel" a "fejk" Peskov označil správy médií, že Kremeľ údajne nariadil federálnym televíznym kanálom v Rusku, aby znížili objem pochvalných správ o prezidentovi Trumpovi. Uviedol, že elektronické i tlačové médiá v Rusku si svoju redakčnú politiku určujú úplne samostatne. "Podobné tvrdenia sú len ďalšími falošnými správami," dodal Peskov.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SaS: Bežní chovatelia psov sa dostali do zákona kvôli stanovisku vlády
<< predchádzajúci článok
Odštiepený Donbas sa Kyjevu vyhráža silou, ak nenastane pokrok

Peskov: Ešte je priskoro usudzovať, aké budú vzťahy medzi Ruskom a USA - diskusné fórum čitateľov