Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

23. decembra 2016

Peter Bič Project opäť znie v zahraničnom éteryPosledné dni pred Vianocami ľudia zvyčajne podľahnú ...Zdieľať
peter bic project opat znie v zahranicnom etery Slovenská kapela Peter Bič Project sa znova teší z pozornosti zahraničia. Posledné predvianočné dni strávili stovky kilometrov od domova.BRATISLAVA 23. december (WebNoviny.sk) - Posledné dni pred Vianocami ľudia zvyčajne podľahnú predvianočnému zhonu. Kapela Peter Bič Project tieto dni strávila v slovinskej Ľubľane! V najpočúvanejšom slovinskom rádiu Radio1, obdobe nášho Expresu, predstavili slovinskému národu novinku Calling You, ktorú nahrali s Dariom G.


Obrazom: Peter Bič Project v Slovinsku

Košická formácia sa opäť dostala do zahraničných rádií

Len niekoľko dní po zverejnení videosinglu Dario G a Peter Bič Project – Calling You, sa kapele dostavili prvé ohlasy zo zahraničia. Po tom, ako sa nahrávka dostala k vedeniu slovinského Radio1, obdržali pozvanie predstaviť pieseň naživo v étery slovinskej jednotky na trhu. Kapela posledné dni zažívala malé De Ja Vu. Pred troma rokmi sa so svojou skladbou Hey Now u Slovincov stali najhranejšou skladbou za rok 2013. S Calling You nadväzujú na úspech z pred troch rokov."Sme veľmi vďační a šťastní, že náš singel Calling You, ktorý sme vydali s Dariom G, zarezonoval i v zahraničí. Pozvanie od slovinského rádia1 prišlo ako blesk z jasného neba. Celá táto akcia sa zomlela behom pár dní a ocitli sme sa priamo na námestí Ľubľany, kde "RádioEna" pred Vianocami vysiela zo špeciálneho štúdia. Naživo sme Slovincom predstavili nový singel a máme radosť z pozitívnych ohlasov na pieseň. Tento čas sme si skutočne užili, vrátili sme sa medzi ľudí, s ktorými sme už čo to zažili. Všetko to ešte umocnila atmosféra vysielacieho miesta. Naše Calling You, okrem rádií, ktoré mali naladenú stanicu rádio1, znelo ulicami vianočnej Ľubľany. Stále v nás doznieva tá skvelá nálada plná radosti a emócii a myslím, že celá kapela prežijeme Vianoce s týmto pocitom," okomentoval Peter Bič, líder zoskupenia Peter Bič Project, svoju návštevu v ďalekom Slovinsku.

Calling You je výsledkom spolupráce so zahraničným hudobníkom Dariom G

Peter Bič Project a Dario G sa tohto roku na niekoľko dní zavreli do nahrávacieho štúdia, kde upravovali a nahrávali skladby, ktoré Angličan zložil a je z nich cítiť jeho povestný rukopis. Pod konečnú úpravu piesní sa však podpísali aj členovia kapely Peter Bič Project a v skladbách zanechali i svoj hudobný vplyv. Momentálne sa všetci tešia z troch nahraných spoločných piesní. Prvú z nich, s názvom Calling You predstavili v Decembri.

Novinka poukazuje na to, že i smutné chvíle sa dajú obrátiť na chvíle radosti. Videoklip je ladený do zimnej atmosféry. Samotná skladba opisuje ľútostné pocity a výzvu, respektíve volanie, aby sa tieto pocity zmenili. V tomto duchu sa nesie i videoklip. Na obraze sa premieta niekoľko príbehov so smutnými situáciami, pri ktorých hrdinovia príbehov túžia po zmenách a práve Dario G a Peter Bič Project prostredníctvom svojej hudby a svetla tieto pochmúrne nálady menia a vyzdvihujú ich do radosti.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obyvateľom Aljašky spríjemňujú pohyb kreatívne topánky
<< predchádzajúci článok
Rebríček Top 20 najlepších albumov roka 2016

Peter Bič Project opäť znie v zahraničnom étery - diskusné fórum čitateľov