08. mája 2012

Phoenix vyradil Nashville, Rangers s Gáboríkom majú mečbal

Hokejisti Phoenix Coyotes si prvýkrát v klubovej histórii zahrajú vo finále Západnej konferencie, keď v pondelkovom piatom súboji semifinále s Nashvillom vyhrali 2:1 a v celej sérii uspeli 4:1 na zápasy. ...

ny rangers NEW YORK 8. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Phoenix Coyotes si prvýkrát v klubovej histórii zahrajú vo finále Západnej konferencie, keď v pondelkovom piatom súboji semifinále s Nashvillom vyhrali 2:1 a v celej sérii uspeli 4:1 na zápasy.

V boji o postup do záverečných bojov o Stanleyho pohár sa Coyotes stretnú s Los Angeles Kings.

Jedno víťazstvo delí od postupu do finále Východnej konferencie hráčov New York Rangers, ktorí zdolali v pondelok v piatom dueli Washington 3:2 po predĺžení a celkovo vedú v sérii rovnakým pomerom.

Phoenix rozhodol pondelkový piaty zápas dvoma gólmi v druhej tretine. V 24. min otvoril skóre Derek Morris, o jedenásť minút neskôr sa presadil Martin Hanzal. Nashville dokázalo v záverečnej dvadsaťminútovke vďaka Colinovi Wilsonovi výsledok už len korigovať.

V bránke Phoenixu opäť žiaril Mike Smith, ktorý mal 32 úspešných zákrokov. V závere pri power-play takmer aj skóroval, jeho vyhodenie len tesne netrafilo bránku Nashvillu.

Rangers začali súboj s Capitals lepšie, od 11. min viedli. Hostia však dvoma gólmi otočili vývoj a domáci dokázali vyrovnať až 6,6 sekundy pred koncom tretej tretiny pri hre šiestich proti štyrom vďaka Bradovi Richardsovi.

Rangers pokračovali v predĺžení v početnej výhode, ktorú dostali po vylúčení Joela Warda na 2+2 minúty za faul vysokou hokejkou 22 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času, a Marc Staal rozhodol o ich víťazstve. Marián Gáborík vyslal v zápase na súperovu bránku sedem striel.

Výsledky:
VÝCHODNÁ KONFERENCIA
New York Rangers - Washington 3:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0) - stav série: 3:2
Góly: 11. Stralman (M. Staal, Stepan), 60. B. Richards (Callahan, Del Zotto), 62. M. Staal (J. Mitchell) - 29. Laich (Ovečkin, Brouwer), 45. Carlson (Wideman, Brouwer)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Phoenix - Nashville 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) - konečný stav série: 4:1, Phoenix postúpil do finále Západnej konferencie proti LA Kings
Góly: 24. Morris (Doan, Vermette), 36. Hanzal (Chipchura, Langkow) - 55. C. Wilson (Legwand, R. Suter)