09. mája 2007

Phoenix zdolal Spurs a vyrovnal, Cleveland vedie 2:0

Vo včerajších stretnutiach play off zámorskej NBA sa darilo domácim tímom. Basketbalisti Cleveland Cavaliers si v semifinále Východnej konferencie aj druhýkrát poradili na vlastnej palubovke s New Jersey ...

NEW YORK 9. mája (WEBNOVINY) - Vo včerajších stretnutiach play off zámorskej NBA sa darilo domácim tímom. Basketbalisti Cleveland Cavaliers si v semifinále Východnej konferencie aj druhýkrát poradili na vlastnej palubovke s New Jersey Nets - tentoraz 102:92 a vedú tak v sérii 2:0 na zápasy. V domácom drese mal na víťazstve opäť najväčšiu zásluhu LeBron James, autor 36 bodov a 12 asistencií. Líder "Cavs" nastrieľal 25 bodov v druhom polčase, keď sa rozhodovalo o výsledku stretnutia. Cleveland sa neopieral iba o výkon svojej najväčšej hviezdy, ale všetci hráči základnej päťky zaznamenali dvojciferný počet bodov. New Jersey bolo v hre až do záverečnej štvrtiny stretnutia, ktorú však domáci vyhrali rozdielom deviatich bodov (28:19). Za hostí nastrieľal 26 bodov Vince Carter, ale “Air Canada“ minul v závere duelu dve kľúčové strely. “Mali sme šancu uspieť, boli sme v hre až do záveru stretnutia, ale nezvládli sme to. Doma musíme nájsť spôsob, ako vyhrať,“ povedal Richard Jefferson. Cleveland vstúpil do play off vynikajúcim spôsobom, keď vyhral všetkých šesť súbojov. Od 8. apríla nepozná chuť porážky a ťahá šnúru desiatich víťazstiev, ktorú nechce pretrhnúť ani na palubovke súpera. "Doma sme to zvládli, teraz cestujeme do New Jersey a naším cieľom nie je vyhrať iba jeden zápas,“ dodal James.

V druhom utorkovom súboji už hráči Phoenixu nepripustili v semifinále Západnej konferencie výhru hosťujúceho San Antonia, vyhrali nad Spurs hladko o 20 bodov 101:81 a vyrovnali stav série na 1:1. Za Suns sa strelecky presadil Amare Stoudemire s 27 bodmi (21 v druhom polčase). Dvojnásobný MVP ligy Nash, ktorý v rozhodujúcich momentoch úvodného duelu svojmu mužstvu chýbal pre zranenie nosa, nastúpil s niekoľkými stehmi a náplasťou, ktorú mala na svojej tvári aj väčšina fanúšikov Suns. Líder tímu z Arizony napriek menšiemu hendikepu nastrieľal 20 bodov a pridal 16 asistencií. Kľúčovým bol aj výkon Shawna Mariona (5 bodov, 10 doskokov), ktorý ubránil rozohrávača hostí Tonyho Parkera. Phoenix zdolal San Antonio prvý raz po piatich prehrách v rade. “Hrali sme dobre najmä v defenzíve. Treba pochváliť Mariona aj Kurta Thomasa, ktorí splnili svoje úlohy. Potrebujeme ešte tri takéto výkony,“ nechal sa počuť tréner Suns Mike D´Antoni.

Výsledky - utorok:

Semifinále Východnej konferencie (hrá sa na štyri víťazné stretnutia):

Cleveland (2.) - New Jersey (6.) 102:92

Najviac bodov: James 36 (12 asistencií), Pavlovič 17, Ilgauskas 13 (9 doskokov), Hughes 12 (7 doskokov), Gooden 10 (14 doskokov) - Carter 26 (6 doskokov, 7 asistencií), Jefferson 22 (8 doskokov), Kidd 17 (10 doskokov, 8 asistencií), Moore 15, štvrtiny: 24:28, 24:17, 26:28, 28:19, 20 562 divákov - stav série 2:0

Semifinále Západnej konferencie (hrá sa na štyri víťazné stretnutia):

Phoenix (2.) - San Antonio (3.) 101:81

Najviac bodov: Stoudemire 27 (9 doskokov), Nash 20 (16 asistencií), Bell 18, Barbosa 13, K. Thomas 12 - Duncan 29 (11 doskokov), Bowen 13, Parker 13, Finley 11, štvrtiny: 19:25, 30:17, 22:22, 30:17, 18 422 divákov - stav série 1:1