24hod.sk    Auto moto

18. mája 2014

Piaty triumf Márqueza, vyhral VC Francúzska v MotoGP

Obhajca prvenstva v kráľovskej kategórii MotoGP Španiel Marc Márquez zvíťazil na slávnom okruhu Le Mans na nedeľňajšej Veľkej cene Francúzska - piatom podujatí sezóny 2014 majstrovstiev sveta cestných ...

marquez LE MANS 18. mája (WEBNOVINY) - Obhajca prvenstva v kráľovskej kategórii MotoGP Španiel Marc Márquez zvíťazil na slávnom okruhu Le Mans na nedeľňajšej Veľkej cene Francúzska - piatom podujatí sezóny 2014 majstrovstiev sveta cestných motocyklov. Jazdec tímu Repsol Honda ešte v tejto sezóne nenašiel premožiteľa, dominoval aj v Katare, USA, Argentíne a Španielsku.

Márquez sa prepadol v úvodnom kole až na desiate miesto, ale potom sa vrátil na čelo pretekov. V celkovom poradí má 42-bodový náskok pred krajanom Danim Pedrosom. Na druhej priečke finišoval v nedeľu legendárny Valentino Rossi s Yamahou, tretí skončil Španiel Alvaro Bautista.

V kategórii Moto2 zvíťazil fínsky pretekár Mika Kallio (Kalex), v kubatúre Moto3 sa radoval z prvenstva Jack Miller na KTM. Motocyklová špička sa najbližšie predstaví 1. júna na Veľkej cene Talianska.

Veľká cena Francúzska - nedeľa - výsledky:

MotoGP: 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 44:03,925 min, 2. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha +1,486 s, 3. Alvaro Bautista (Šp.) Honda +3,144
Celkové poradie (po 5 pretekoch z 18): 1. Marc Márquez (Šp.) 125 bodov, 2. Dani Pedrosa (Šp.) 83, 3. Valentino Rossi (Tal.) 81

Moto2: 1. Mika Kallio (Fín.) Kalex 42:41,696 min, 2. Simone Corsi (Tal.) Forward KLX +1,015 s, 3. Esteve Rabat (Šp.) Kalex +1,303
Celkové poradie (po 5 pretekoch z 18): 1. Esteve Rabat (Šp.) Kalex 99 bodov, 2. Mika Kallio (Fín.) Kalex 92, 3. Maverick Viňales (Šp.) Kalex 62

Moto3: 1. Jack Miller (Aus.) KTM 41:30,582 min, 2. Alex Rins (Šp.) Honda +0,095 s, 3. Isaac Viňales (Šp.) Honda +0,230
Celkové poradie (po 5 pretekoch z 18): 1. Jack Miller (Aus.) KTM 104 bodov, 2. Romano Fenati (Tal.) KTM 74, 3. Efrén Vázquez (Šp.) Honda 72