13. februára 2016

Pinturault triumfoval v obrovskom slalome v Juzawe, Žampa 29.

Francúzsky lyžiar Alexis Pinturault vyhral sobotňajší obrovský slalom Svetového pohára v japonskom stredisku Juzawa Naeba a slávil tak druhé víťazstvo v sezóne po ...

Alexis Pinturault Foto: TASR/AP
Juzawa Naeba 13. februára (TASR) - Francúzsky lyžiar Alexis Pinturault vyhral sobotňajší obrovský slalom Svetového pohára v japonskom stredisku Juzawa Naeba a slávil tak druhé víťazstvo v sezóne po triumfe v alpskej kombinácii v Kitzbüheli. Na druhú priečku odsunul o 51 stotín sekundy krajana Mathieua Favreho, na pódiu ich doplnil Talian Massimiliano Blardone (+0,67 s). Slovenský reprezentant Adam Žampa získal dva body za 29. miesto (+4,02), jeho brat Andreas sa do 2. kola nekvalifikoval.

Pinturault, ktorý figuroval po 1. kole na druhom mieste, predviedol dravú druhú jazdu, ktorá mu vyniesla prvenstvo, už 11. v kariére v prestížnom seriáli. Naopak líder po 1. kole Nemec Fritz Dopfer nezvládol tlak a spadol na siedmu priečku. Obhajca veľkého glóbusu Marcel Hirscher skončil šiesty (+1,31) a upevnil si vedúce postavenie v SP, na druhého Nóra Henrika Kristoffersena má náskok 124 bodov. Rakúšan vedie aj priebežnú klasifikáciu v "obráku".

NBA: Zápas vychádzajúcich hviezd pre Tím USA, zdolal Výber sveta