Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

15. februára 2016

Platini pricestoval do Zürichu vypovedať pred odvolacou komisiouNa archívnej snímke Michel Platini.Zdieľať
Na archívnej snímke Michel Platini. Foto: TASR/AP
Zürich 15. februára (TASR) - Suspendovaný prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Michel Platini sa v pondelok dostavil do sídla FIFA, kde bude pred odvolacou komisiou obhajovať svoje konanie v súvislosti s kontroverznou platbou. Francúzsky funkcionár dostal vlani od etickej komisie FIFA osemročný trest zákazu činnosti za netransparentný transfer dvoch miliónov švajčiarskych frankov, ktoré mal zinkasovať v roku 2011 od prezidenta FIFA Seppa Blattera, údajne za prácu v úlohe jeho poradcu.


Platini mal pôvodne záujem aj o post prezidenta FIFA, po treste sa ale na februárových voľbách nebude môcť zúčastniť. V pondelok médiám povedal, že pred komisiou nemá čo stratiť. "Nič ilegálne som nespravil. Takže z toho dôvodu sa ničoho neobávam. Cítim veľkú nespravodlivosť. Žijem 60 rokov, bez jedinej červenej karty, na ihrisku i mimo neho," vravel Platini novinárom, ktorí ho čakali pred sídlom FIFA.

Okrem osemročného dištancu dostal Platini aj pokutu 80.000 švajčiarskych frankov. Proti obom trestom sa odvolal. Verdikt odvolacej komisie, ktorá iba zriedkavo ide proti pôvodnému rozsudku etickej komisie, by mal byť známy tento týždeň.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poprad sa pred uzávierkou posilnil o štvoricu hráčov
<< predchádzajúci článok
Mikovič bude na jar kapitánom Spartaka Trnava

Platini pricestoval do Zürichu vypovedať pred odvolacou komisiou - diskusné fórum čitateľov