04. decembra 2007

Po Žiline vyhrala Skalica aj nad Nitrou

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 31. kola hokejovej Slovnaft extraligy:

HK 36 Skalica - HK Ardo Nitra 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Góly: 13. R. Školiak (M. Ivičič a R. Hartmann), 24. Pálffy (M. Ivičič, Liščák), 26. Pálffy (Liščák), 48. T. Višnovský (D. Pašek) - 54. Gálik (Petrmichl), 60. Vozdecký (M. Štefanka, Gálik)
Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: 15. Vozdecký (Nitra) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lauff - Kalina, Vojtek, 2700 divákov
Skalica: Rybár - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Škápik - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - Kocák, R. Školiak, Liščák - T. Višňovský, D. Pašek, Šátek - F. Novák, Hollý, Malík
Nitra: Mastič - R. Lukas, T. Sedlák, Rimmel, Halász, Šimka, Petrmichl - Kmeč, Gašpar, Ľ. Kolník - Dornič, Kapička, H. Ručkay - Gálik, M. Štefanka, Vozdecký - Hronský, J. Ručkay, Valach - od 21. Vojta
Dobre naladená Skalica nenechala po víťazstve v Žiline ani na domácom ľade nič na náhodu: už od začiatku prebrali "zeleno-bieli" iniciatívu. V úvodných minútach dostali Mastiča do tempa Kocák a Višňovský. V 3. min akciu na jeden dotyk zakončoval neúspešne Pálffy. V 6. min bola hra prerušená pre opravu plexiskla. Následne hrali hostia z Nitry presilovku, ale Kapičkovi, ktorý sa rútil na Rybára, stál v ceste pozorný skalický gólman. V 13. min počas presilovky 5 na 4 Hartmann posunul dozadu na Ivičiča a nikým nekrytý Školiak z prvej zavesil do rohu bránky. Len 8 sek po úspechu domácich mohol využiť chybu skalickej obrany Valach, ale Rybár jeho úmysel vystihol.
Skaličania mali viac hry, ale góly pridali až v druhej časti, keď sa do streleckej listiny dvakrát zapísal Pállfy. V 24. min v presilovke 5 na 3 príklepom z ľavého kruhu nedal Mastičovi šancu. O 2 min neskôr tento skalický krídelník v oslabení unikol nitrianskej obrane a elegantným blafákom zasunul puk do odkrytej brány - 3:0. Nitrania potom pridal dôraz a tvrdosť, kopili sa vylúčenia. V 39. min zahodil šancu Kolník a pár sekúnd nato nepremenil Mikúš po peknej prihrávke Pálffyho.
Začiatok tretej tretiny vyšiel lepšie domácim, ktorí zo svojich šancí ťažili v 48. min. Individuálne sa strelou po ľade presadil Višnovský, keď ho ideálne našiel Pašek. V 51. min pohrozil pred Rybárom nitriansky prvý útok, ale Kmeč svoju príležitosť nepremenil. V 54. min sa na druhej strane nepresadil tandem Školiak, Kocák. V hre 4 na 4 dali hostia svoj prvý a napokon aj jediný gól v 54. min, keď dorážkou usmernil puk Gálik. Skaličania poľavili a Nitrania to využili 16 sek pred sirénou: Vozdecký skorigoval na konečných 2:4 z pohľadu mužstva spod Zobora
Hlasy:
Peter Oremus (tréner Skalice): "My sme do zápasu vstúpili s tým, že ho chceme zvládnuť a pokračovať v takých výkonoch, aké predvádzame v ostatnej dobe. Som rád, že sme zvíťazili. Chlapcom patrí vďaka."
Ján Neliba (asistent trénera Nitry): "Pre nás je v podstate každý zápas kľúčový. Určite sme si zo Skalice chceli odviezť body, ale nepodarilo sa nám to. Príčin je viac. Jednou z nich je určite fakt, že domáci majú skvelého Pálffyho, ktorý hrá vo vynikajúcej forme. Je to jednoducho excelentný hokejista. Navyše, súper hral veľa presiloviek, ujal sa v nich vedenia a upokojil sa. My sme urobili ďalšiu chybu, bolo 0:3 a zápas prakticky rozhodnutý. Potom sme skóre už len kozmeticky upravili."

SkiPark MHK Kežmarok - HK Aquacity ŠKP Poprad 3:4 po samost. nájazdoch (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 24. Škovira (S. Pavličko), 32. J. Hrubý (Škovira), 42. Frank (Fedor, M. Palovčík) - 11. Jabrocký (J. Halaj, Dora), 12. Jarolín (P. Bakoš), 36. Marcel Haščák (Jarolín), rozhodujúci samost. nájazd premenil A. Kroták
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Jankovič, Tvrdoň, 3100 divákov
Kežmarok: Klempa - Strapko, Kall, Sadiki, Brincko, J. Hrubý, Brejčák, Petrina, Gajdoš - Martin Slovák, Šechný, Drotár - Frank, M. Palovčík, Fedor - Škovira, S. Pavličko, B. Ihnačák - Jenčík, J. Slaninák, Pavol Segľa
Poprad: Šimonovič - Kasík, Michal Segľa, Dora, Turoň, Bambúch, Korenko, V. Král, P. Bakoš - A. Kroták, Jarolín, Kubus - Jabrocký, J. Halaj, Buc - Marcel Haščák, E. Piatak, J. Marcinko - Martin Segľa, Lapšanský, R. Ficko
V úvode stretnutia boli lepší a útočnejší hostia z Popradu. Tí sa v 11. min dostali pri vylúčení domáceho Ihnačáka do vedenia, keď sa pred Klempom presadil Jabrocký. Hneď o minútu neskôr skóroval Poprad po druhý raz, keď sa v skrumáži pred kežmarskou bránou najlepšie zorientoval Jarolín. V druhej časti hry zvýšili domáci tempo, čoho výsledkom bol gól Škoviru v 24. min. Kežmarku sa potom podarilo aj vyrovnať, a to v 32. min, keď sa v presilovke pred bránku Šimonoviča natlačila tretia formácia a Hrubý po asistencii Škoviru mieril z ľavej strany presne - 2:2. V závere strednej časti hry však dali Popradčania opäť v hre 5 na 4 gól, keď v 36. min skóroval Haščák. Začiatok tretej tretiny sa začal úspešnejšie pre domácich, keď sa im podarilo gólom Franka vyrovnať na 3:3. Nasledovalo predĺženie, v ktorom domáci Šimonoviča neprekonali ani počas presilovej hry 4 na 3. V samostatných nájazdoch rozhodol v prospech Popradu Kroták.
Hlasy:
Ján Vodila (tréner Kežmarku): "Úvod zápasu sa nám nevydaril, inkasovali sme v oslabení gól. Druhý sme dostali pre nedodržanie systému, keď sme odkryli našu ľavú stranu. Neskladali sme však zbrane a podarilo sa nám - dokonca dvakrát - vyrovnať. Zápas bol otvorený, v predĺžení sme mali priestor pri presilovej hre, opäť sa nám to však nepodarilo využiť. Samostatné nájazdy sú najmä o šťastí."
Jozef Skokan (asistent trénera Popradu): "Predpokladali sme, že zápas bude ťažký. Myslím si, že sme začali dobre. Hrali sme v pohybe. Škoda tej druhej tretiny, v ktorej sme sa dopustili zbytočných faulov - tie prakticky postavili Kežmarok na nohy. Som však rád, že sme to v závere zvládli a napokon aj mali šťastie v nájazdoch."

Dukla Trenčín - MsHK Žilina 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Góly: 17. A. Kollár (Homer), 24. Malinský (P. Mikuš, Čacho), 27. Marek Haščák (Čacho), 37. Pardavý (Křetinský, Nemec), 42. V. Nemec (A. Kollár, Pardavý), 56. Malinský (Poljaček) - 30. Paroulek (Krajči)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše: 55. Homer, 55. Pardavý - 49. Kusovský - všetci na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - M. Korba, M. Valach, 1840 divákov
Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, P. Mikuš, Bobček, Malinský, Osina - Pardavý, A. Kollár, V. Nemec - Čacho, Trochta, Marek Haščák - S. Saliji, Poljaček, V. Kútny - Radulay, Kóňa, Kubrický
Žilina: M. Laco - Kučný, D. Kusovský, Špila, Kudrna, Juraj Liška, Pulpán - Krajči, R. Stantien, Paroulek - V. Baláž, P. Sivák, Jánoš - Hájnik, Sikorčin, Drábek - Krčula
V Trenčíne sa stretli dva tímy, ktorým sa v ostatnom období nedarí. Podľa toho to v úvodnej fáze aj vyzeralo. Hosťom zo Žiliny nepomohla k rozbehu ani takmer 4 min trvajúca presilovka. S pribúdajúcim časom získavali domáci prevahu a ich hra naberala obrátky. V 16. min Fatyka trafil pravú žrď Lacovej bránky, ale už o niekoľko sek neskôr sa domáci predsa radovali z prvého gólu. Presilovku o dvoch hráčov využil dorážkou Homerovej delovky Kollár. V úvode druhej tretiny domáci opäť zúžitkovali prevahu, keď ukážkový blafák zakončil Malinský. Tri minúty nato bolo po strele Haščáka už 3:0. Žilina síce v polovici zápasu znížila Paroulekom, ale Trenčín to nevykoľajilo. Pardavý veľmi rýchlo zareagoval štvrtým gólom, keď tím spod hradu Matúša Čáka využil po tretí raz presilovú hru. Domáci si v záverečnej 20-minútovke vypracovali niekoľko príležitostí, úspešní však boli iba Nemec a po druhý raz v tomto dueli Malinský. Za zmienku ešte stoja dve nevyužité Čachove tutovky.
Hlasy:
Július Penzeš (asistent trénera Trenčína): "Nebolo to pre nás jednoduché stretnutie. Potrebovali sme zvíťaziť, preto sme začali opatrne. Po góloch v presilových hrách sme však prevzali réžiu do svojich rúk a až do konca sme kontrolovali priebeh duelu. Víťazstvo chceme venovať fanúšikom, ktorí pri nás po celý čas stoja."
Richard Turaz (tréner Žiliny): "Prvú tretinu sme odohrali bez chýb, ale príliš časté vylúčenia nás dostali do kolien. V situácii, v ktorej sa nachádzame, sme to už nedokázali obrátiť."

HC Košice - HKm Zvolen 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 15. Kledrowetz (Javín, Juraj Faith) - 2. Dubec (F. Turek, Krayzel), 22. J. Čierny (Lipiansky, Fatyka), 23. Lipiansky (Krayzel, F. Turek), 55. Krayzel (J. Čierny, Cebák)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: 35. Ščurko (Košice) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - Gajan, Mihajlo, 8112 divákov
Košice: Lipovský - Kledrowetz, Špelda, I. Droppa, Jendek, P. Mocek, Javín - Michel Miklík, Pleva, Rudolf Huna - Weissmann, Michal Lukáč, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Ščurko, M. Bartánus
Zvolen: V. Hudáček - L. Čierny, Juraško, P. Frühauf, Dlouhý, Cebák, Babka, Štork - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - J. Čierny, Lipiansky, Paciga - Dubec, F. Turek, Krayzel - M. Chovan, Cibuľa, L. Jurík
Zvolen vstúpil do stretnutia v Košiciach dobre. Už v 2. min rozhodil košickú obranu a Dubec opakovaným pokusom prekonal Lipovského. Vyrovnanie mal na hokejke Bartoš, ale v 7. min strelou švihom iba rozozvučal žŕď. Veľkú príležitosť potom spálil Krayzel, ktorý sa ocitol za košickou obranou osamotený, ale Lipovský reflexívne zakročil. Neprekvapila ho ani tvrdá rana Chovana. Domáci tím vyrovnal aj so šťastím. Javínovu strelu od modrej Kledrowetz tečoval a brankár Hudáček ju neudržal. Zvolen mohol dostať opäť na koňa Turek, ale po peknej akcii hostí Lipovský podžal svoj tím. Do šatní mohli s jednogólovým náskokom ísť aj domáci, Gronove pohotové zakončenie však vyrazil nad hornú žrď opäť český strážca svätyne "bryndziarov". Veľmi dobre hrajúci hostia sa dočkali v 20. min, keď po Lipianskeho zadovke Jozef Čierny našiel medzeru medzi betónmi a 44 sek nato pri Bartošovom vylúčení sa presadil opäť: Krayzel našiel osamoteného Lipianskeho a ten v 23. min pridal tretí gól Zvolena. Vzápätí mohol padnuť aj štvrtý, ale Klouda trafil konštrukciu. Tá pomohla pre zmenu Zvolenu v
37. min po rane Droppu, keď bol v akcii aj videorozhodca. V 39. min Miklík netrafil odkrytú časť zvolenskej bránky a tesne pred druhou prestávkou pomohla Zvolenu po strele opäť žrď. Košičania sa v tretej tretine nedostali do náporu. Naopak v 55. min ešte inkasovali, keď Krayzel napriahol a Lipovský po štvrtý raz kapitoval. Gronov či Weissmannov pokus Hudáčeka prekvapiť nemohli a Zvolen ukončil osemzápasovú víťaznú sériu Košičanov.
Hlasy:
Ján Šterbák (tréner Košíc): "Z našej strany to nebolo najlepšie stretnutie. Presadzovali sme sa veľmi ťažko, výborný výkon predviedol brankár súpera Hudáček. Musím povedať, že Zvolen hral veľmi dobre, víťazstvo si zaslúžil."
Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Získali sme dôležité tri body, z našej strany to bolo výborné stretnutie. Domácich sme nepustili do tlaku, dôležité bolo, že sme išli do vedenia po našich rýchlych kontrách. Vzadu sme hrali jednoducho."

Slovan Bratislava - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 33. Hujsa (Sersen, Kuľha), 36. J. Kováčik (Kapuš, Kropáč), 61. Kuľha (Hujsa) - 30. F. Zúbek (Rúfus, Marek Hovorka), 44. Robert Huna (Lelkeš, Jelínek)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Müllner, Mášik, 5484 divákov
Slovan: Hovi - Sersen, Huba, J. Kováčik, Hančák, Devečka, Bohunický, Neumann - Kuľha, Kapuš, Hujsa - Gráčik, Hreus, Döme - Kropáč, Ľ. Pištek, M. Kokavec - Šiffalovič, Baček, M. Bakoš
L. Mikuláš: J. Laco - M. Droppa, Hyben, Jelínek, M. Grman, Petran, Rúfus, Kadlubiak, D. Rehák - Lelkeš, Holečko, Bulík - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - F. Zúbek, Marek Hovorka, Oravec - Macík, Kuric, Blaščík
V prvej tretine obe družstvá veľa pekných hokejových momentov divákom nepredviedli. Slovan síce začal tlakom a rýchlo mal výhodu prvej presilovky, ale do stopercentných šancí sa napriek tomu nedostával. V tretej minúte druhej časti hry stiahol Rúfus prenikajúceho Pišteka a domáci mali výhodu trestného strieľania. Hujsa však na Laca nevyzrel. V 27. min si v presilovej hre vytvoril veľký tlak druhý útok Liptákov, ale nevyužil ani fakt, že Kokavec zlomil hokejku. Potrestať ich za to mohol kapitán Döme, ktorý v oslabení ušiel hosťujúcim obrancom a trafil žrď. Prvý gól však napokon predsa len strelili hostia: po 31 sek využil vylúčenie Dömeho tečom Rúfusovej strely od modrej Zúbek. Už v 33. min bolo vyrovnané, tiež v početnej výhode sa pred bránkou Liptovského Mikuláša najlepšie zorientoval Hujsa a s prehľadom poslal puk za Laca. O necelé 4 min už "belasí" zaslúžene viedli, keď na druhý raz uspel strelou od modrej Kováčik. Slovanistom sa nevydaril vstup do tretej dvadsaťminútovky. Už v 44. min sa z ničoho nič pred Hovim objavili Róbert Huna a Lelkeš a prvý menovaný po dobrej prihrávke nedal gólmanovi Slovana šancu. Zverencov Zdena Cígera inkasovaný gól viditeľne zaskočil, Liptáci sa viac dostali do hry a často boli nebezpeční. Macík na jednej a ani Šiffalovič či Hujsa na druhej strane recept na brankárov nenašli a keď 95 sekúnd pred koncom riadného hracieho času eliminoval Dömeho Laco, o víťazovi muselo rozhodnúť predĺženie. V ňom sa už po 27 sekundách domáci tešili z gólu Kuľhu.
Hlasy:
Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Odohrali sme dnes ťažký zápas proti dobrému súperovi, ktorý hral predovšetkým v obrane veľmi zodpovedne. Hosťujúci brankár tiež previedol výborný výkon. V posledných dueloch nám trochu odchádza pohoda, nedarí sa nám strelecky. Som rád, že sme dnes bodovali, chlapcom nemožno uprieť snahu. V ostatných zápasoch sa na víťazstvo vždy narobíme."
Ján Majdek (tréner Liptovského Mikuláša): "Absolvovali sme dobrý zápas s kvalitným súperom a favoritom celej súťaže. Darilo sa nám brániť stredné pásmo, horšie to však už bolo so zakončením - domáceho brankára sme príliš neohrozili. Podarilo sa nám však vyrovnať a v riadnom hracom čase sme dokonca mohli strhnúť výsledok na svoju stranu, ale jednu veľkú príležitosť sme, žiaľ, nevyužili."