Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. mája 2023

Počet poberateľov nezamestnaneckej dávky klesol, priemerná suma dosiahla viac ako 500 eurDávku v nezamestnanosti na Slovensku dostalo v apríli tohto roka 35,6 tisíca osôb. Oproti marcu išlo o pokles o 827 ľudí. Počet poberateľov nezamestnaneckej dávky tak klesol druhý mesiac po ...Zdieľať
gettyimages 838906078 676x451 25.5.2023 (SITA.sk) - Dávku v nezamestnanosti na Slovensku dostalo v apríli tohto roka 35,6 tisíca osôb. Oproti marcu išlo o pokles o 827 ľudí. Počet poberateľov nezamestnaneckej dávky tak klesol druhý mesiac po sebe.


Priemerná suma dávky v nezamestnanosti vo štvrtom mesiaci tohto roka dosiahla 545 eur. Na výplatu nezamestnaneckých dávok Sociálna poisťovňa v apríli vynaložila 21 miliónov eur. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

Dávku v nezamestnanosti vypláca Sociálna poisťovňa nezamestnanému najviac pol roka. Podmienkou nároku na nezamestnaneckú dávku je získanie najmenej 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných.

Dávka v nezamestnanosti sa poskytuje za dni a jej výška je 50 % denného vymeriavacieho základu, resp. dennej hrubej mzdy zamestnanca.


Zdroj: SITA.sk - Počet poberateľov nezamestnaneckej dávky klesol, priemerná suma dosiahla viac ako 500 eur © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Anna Záborská: Podsúvať verejnosti tvrdenie, že ohrozujeme životy matiek, je neprípustné
<< predchádzajúci článok
NAKA si posvietila na korupciu na STK-čke, obvinila zatiaľ sedem osôb