Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. júna 2018

Počet prvých žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA klesolPočet prvých žiadostí o podporu v nezamestnanosti minulý týždeň nečakane klesol. Uviedlo to americké ministerstvo práce.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Washington 14. júna (TASR) - Počet prvých žiadostí o podporu v nezamestnanosti minulý týždeň nečakane klesol. Uviedlo to americké ministerstvo práce.


Ako informovalo, počet prvých žiadostí o podporu v nezamestnanosti dosiahol za týždeň do 9. júna 218.000. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom to predstavuje pokles o 4000, pričom ekonómovia počítali s rastom počtu žiadostí na 224.000.

Klesol aj 4-týždňový priemer žiadostí, ktorý je presnejším ukazovateľom, nakoľko nepodlieha takým výkyvom ako týždenné údaje. Oproti predchádzajúcemu týždňu sa znížil o 1250 na 224.250 žiadostí.

Navyše, počet Američanov, ktorí poberali podporu v nezamestnanosti aj po prvom týždni, klesol na 44,5-ročné minimum. Ich počet sa za týždeň do 2. júna znížil o 49.000 na 1,70 milióna, čo predstavuje najnižšiu hodnotu od decembra 1973.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kráľovná a Meghan absolvovali prvú spoločnú cestu
<< predchádzajúci článok
Merkelová napriek tlaku nemieni ustúpiť v názore na azylovú politiku

Počet prvých žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA klesol - diskusné fórum čitateľov