Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júna 2006

Podľa exkluzívneho prieskumu MVK v parlamente 7 stránVíťazom parlamentných volieb so ziskom 31 percent by sa stala strana Smer-SD. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu agentúry MVK pre televíziu Markíza, ktorý prezentovali v diskusnej relácii Na telo. ...Zdieľať

BRATISLAVA 11. júna (WN/SITA) - Víťazom parlamentných volieb so ziskom 31 percent by sa stala strana Smer-SD. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu agentúry MVK pre televíziu Markíza, ktorý prezentovali v diskusnej relácii Na telo. Prieskum sa uskutočnil na reprezentatívnej vzorke 1200 oslovených v dňoch 30. mája až 5. júna. Druhá SDKÚ-DS by podľa tohto prieskumu získala 11,4 percenta a ĽS-HZDS 10,7 percenta.

Do parlamentu by sa ešte dostali kresťanskí demokrati s podporou 10,1 percenta oslovených. SMK podporilo 8,6 percent účastníkov prieskumu, SNS 8,1 percenta a Slobodné fórum 6,8 percenta. Pred bránami parlamentu so ziskom 4,3 percenta by skončili komunisti. ANO v tomto prieskume podporilo 2,5 percenta oslovených a HZD 1,5 percenta účastníkov prieskumu. Ostatné strany získali podporu pod jedno percento.

Najviac ľudí si podľa prieskumu želá po voľbách koalíciu Smer-SD, ĽS-HZDS a SNS. Po voľbách by najbližšie štyri roky mala táto koalícia vládnuť podľa 27,2 percenta oslovených. Koalíciu Smer-SD, KDH a SF by si želalo 16,4 percenta oslovených. Vládu SDKÚ-DS, KDH, SMK a SF si želá 15 percent oslovených. Za vládu SDKÚ-DS, Smer-SD a ĽS-HZDS sa vyslovilo 8,5 percenta. Koaličnú vládu Smer-SD, KDH a SMK si praje 5,2 oslovených. ĽS-HZDS, SDKÚ-DS, KDH a SMK by chcelo spolu vidieť vládnuť 4,6 percenta oslovených. Až 23,1 percenta opýtaných sa k otázke povolebnej koalície nevedelo vyjadriť, alebo im to bolo jedno.

FOTO : SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Premiér Olmert začína svoje európske turné
<< predchádzajúci článok
Kandidátom na členstvo v EÚ môže Slovensko radiť

Podľa exkluzívneho prieskumu MVK v parlamente 7 strán - diskusné fórum čitateľov