Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. apríla 2017

Podľa prieskumu nemusí byť protikandidátom Macrona v 2. kole Le Penová



Tri dni pred prvým kolom prezidentských volieb vo Francúzsku zostáva ich favoritom centrista Emmanuel Macron. Z najnovšieho prieskumu verejnej mienky, ktorý vypracoval inštitút ...



Zdieľať
Emmanuel Macron. Foto: TASR/AP
Paríž 20. apríla (TASR) - Tri dni pred prvým kolom prezidentských volieb vo Francúzsku zostáva ich favoritom centrista Emmanuel Macron. Z najnovšieho prieskumu verejnej mienky, ktorý vypracoval inštitút Harris Intercative a dnes zverejnil portál France Info, vyplýva, že Macrona by volilo 25 percent voličov, zatiaľ čo jeho hlavná rivalka Marine Le Penová dostala podporu 22 percent respondentov.


O tretie miesto sa delia ľavičiar Jean-Luc Mélenchon a konzervatívec Francois Fillon, ktorí dostali zhodne po 19 percent hlasov.

Politológovia v tejto súvislosti upozorňujú, že vzhľadom na možnú štatistickú chybu v prieskume je reálne, že jeden z dvojice Mélenchon-Fillon by sa mohol dostať do druhého kola volieb.

Ďaleko za touto štvoricou je socialista Benoit Hamon, ktorý podľa prieskumu zaznamenal ďalší odlev z tábora svojich priaznivcov. Momentálne je pripravených voliť ho len 7,5 percenta respondentov, pričom ešte začiatkom februára mal 14-percentnú podporu.

Prezidentské voľby vo Francúzsku sa uskutočnia v dvoch kolách - prvé sa koná túto nedeľu 23. apríla a druhé, rozhodujúce, 7. mája. O funkciu hlavy štátu sa uchádza celkovo 11 kandidátov.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
ZOJ píše poslancom, aby eliminovali politické zásahy do súdnej moci
<< predchádzajúci článok
V Spojených štátoch je rekordne teplo

Podľa prieskumu nemusí byť protikandidátom Macrona v 2. kole Le Penová - diskusné fórum čitateľov