Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

07. apríla 2009

Podľa Új Szó Lorant údajne v Dunajskej Strede definitívne skončilWerner Lorant údajne už nie je trénerom slovenského corgoňligového futbalového mužstva FK DAC 1904 Dunajská Streda. Podľa denníka Új Szó 60-ročný kouč deň po prehre 0:3 v Nitre ústne oznámil ...Zdieľať
BRATISLAVA 7. apríla (WEBNOVINY) - Werner Lorant údajne už nie je trénerom slovenského corgoňligového futbalového mužstva FK DAC 1904 Dunajská Streda. Podľa denníka Új Szó 60-ročný kouč deň po prehre 0:3 v Nitre ústne oznámil svoju rezignáciu a odcestoval v sobotu do Nemecka. V pondelok sa však do Dunajskej Stredy vrátil s písomnou výpoveďou. Prezident a spolumajiteľ FK DAC Khashayar Mohseni sa snažil Loranta prehovoriť, ale nemecký kormidelník zostal neoblomný a zo Žitného ostrova definitívne odchádza. Vedenie dunajskostredského klubu údajne urobí posledný pokus na Lorantovo udržanie v utorok popoludní, ale podľa zákulisných informácií je tréner už napevno rozhodnutý.


Dôvodom Lorantovho odchodu sú slabé výsledky v jarnej časti Corgoň ligy, keď zo 4 zápasov získal DAC len jediný bod a má hrozivé skóre 2:13, ale aj fyzický útok jedného z fanúšikov po piatkovom súboji v Nitre, na ktorého už údajne podal aj trestné oznámenie. Werner Lorant sa s mužstvom rozlúčil už v pondelok v šatni pred popoludňajším tréningom, ktorý viedli doterajší asistent Mikuláš Radványi a hrajúci asistent Krisztián Németh. Práve táto dvojica by mala viesť Dunajskú Stredu v stredajšej domácej dohrávke 19. kola Corgoň ligy s Prešovom.
"Tréner Lorant sa s nami v pondelok rozlúčil a zaželal nám všetko dobré. Povedal, že na jeseň s nami zažil veľmi pekné obdobie a ak bude mať možnosť a čas, príde sa pozrieť na jeden-dva naše zápasy aj na jar," uviedol pre Új Szó brankár a kapitán DAC Ján Novota.

FK DAC 1904 Dunajská Streda v jarnej časti Corgoň ligy 2008/2009:

20. kolo (7. 3.): Zlaté Moravce - Dunajská Streda 1:1
21. kolo (14. 3.): Dunajská Streda - Artmedia Bratislava 0:4
22. kolo (22. 3.): Žilina - Dunajská Streda 5:1
23. kolo (3. 4.): Nitra - Dunajská Streda 3:0

Bilancia z pohľadu DAC: 4 zápasy - 0 víťazstiev, 1 remíza, 3 prehry, skóre 2:13

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cieľom Rosinu v Porsche SC 2009 je elitná trojka
<< predchádzajúci článok
V Piešťanoch už i Stümpel, Filc neráta so Slobodom a Skladaným