Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. júna 2022

Podpora Európskej únie v očiach verejnosti rastie, najviac sa zvýšila v Litve a Slováci sú ako GréciTakmer dve tretiny (65 percent) opýtaných v Európskej únii (EÚ) a 41 percent Slovákov považuje svoje členstvo v únii za dobrú vec. Členstvo v EÚ vníma ako ...Zdieľať
poland_eu_anniversary f6a689d4fedd45ce9644940f951d51ba 676x446 23.6.2022 (Webnoviny.sk) - Takmer dve tretiny (65 percent) opýtaných v Európskej únii (EÚ) a 41 percent Slovákov považuje svoje členstvo v únii za dobrú vec.


Členstvo v EÚ vníma ako dobrú vec relatívna väčšina občanov vo všetkých krajinách EÚ s výnimkou Grécka a Slovenska, kde väčšia skupina obyvateľov (50 percent na Slovensku) nepovažuje členstvo v Únii ani za dobrú, ani za zlú vec. V tlačovej správe o tom informuje Ján Jakubov, tlačový atašé Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku.

V porovnaní s výsledkami posledného prieskumu z konca roka 2021 sa podpora členstva v EÚ výrazne zvýšila vo väčšine jej členských štátov. V Litve o 20 percentuálnych bodov, na Malte o 12 percentuálnych bodov a v Estónsku o deväť percentuálnych bodov.

Na Slovensku vzrástla o dva percentuálne body. „Celkovo pozitívny dojem z EÚ má v súčasnosti 52 percent respondentov z celej Únie a 33 percent respondentov zo Slovenska, negatívny dojem má 12 percent Európanov a 18 percent obyvateľov Slovenska," uvádza prieskum.


Zdroj: Webnoviny.sk - Podpora Európskej únie v očiach verejnosti rastie, najviac sa zvýšila v Litve a Slováci sú ako Gréci © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Konevovu ulicu v Prahe premenujú, nový názov ponesie meno prvého žižkovského starostu Karla Hartiga
<< predchádzajúci článok
Štát vypláca 100 eur. Máte aj vy nárok na jednorazový príspevok?