23. februára 2006

Pohár UEFA - Artmedia prehrala aj v Sofii a vypadla

Futbalisti Artmedie Bratislava prehrali vo štvrtkovom odvetnom stretnutí šestnásťfinále Pohára UEFA 2005/06 s bulharským tímom Levski Sofia 0:2 a z ďalších bojov vypadli. Oba góly zápasu na ...

SOFIA 23. februára (WN/SITA) - Futbalisti Artmedie Bratislava prehrali vo štvrtkovom odvetnom stretnutí šestnásťfinále Pohára UEFA 2005/06 s bulharským tímom Levski Sofia 0:2 a z ďalších bojov vypadli. Oba góly zápasu na štadióne Vasila Levského v Sofii dal v 14. a 27. min Emil Angelov. Ten istý hráč rozhodol o jednogólovom víťazstve bulharského tímu aj pred týždňom v Trnave (1:0). Levski sa v osemfinále druhej najvýznamnejšej európskej klubovej súťaže stretne s lepším tímom zo súboja Udinese - Lens.

Levski Sofia - Artmedia Bratislava 2:0 (2:0) - prvý zápas 1:0, postupuje Levski

Góly: 14. a 27. E. Angelov, ŽK: 20. G. Straka, 61. Burák (obaja Artmedia), rozhodovali: Lehner - Buch, Laschober (všetci Rak.), 23 422 divákov

Levski Sofia: Petkov - S. Angelov, Topuzakov, Tomašič, Lucio Wagner - Telkijski, Borimirov, Eromoigbe, Jovov (85. Domovčijski) - Bardon (89. Ivanov) - E. Angelov (76. Koprivarov)

Artmedia: Kamenár - P. Petráš, Burák, P. Staňo, Tchuř (83. Gajdoš) - G. Straka - Mikulič (55. Kubala), Fodrek, Urbánek - Reiter (67. Halenár), Hartig

Petržalčania už bez trénera Vladimíra Weissa nastúpil na odvetu s tromi zmenami v základnej zostave oproti prvému duelu v Trnave. Obžera nemohol nastúpiť pre trest za 3 žlté karty a nový kormidelník Michal Hipp posadil na lavičku náhradníkov aj Kubalu a Halenára. Namiesto nich nastúpili od prvej minúty Mikulič, Urbánek a Reiter. Od výkopu zobrali taktovku zápasu do svojich rúk futbalisti Levski. Už v 2. min hlavičkoval tesne vedľa žrde Topuzakov po rohu Wagnera. Artmedia sa sústredila na defenzívu, odkiaľ sa snažila vyrážať do protiútokov. Domáci svoju prevahu zúročili už na konci prvej štvrťhodiny, keď z piateho rohového kopu otvoril hlavou skóre Emil Angelov. V 27. minúte Levski zvýšil náskok na rozdiel dvoch gólov, keď Bardonovu strelu šťastne tečoval strelec prvého gólu Emil Angelov. Slovenskému majstrovi sa naopak dlho nedarilo dostať sa na dostrel bulharskej bránky, prvú nebezpečnú strelu vyslal na Petkova až Fodrek v 37. min, no domáci gólman ju vyrazil na roh. Artmedia začala hrať aktívnejšie smerom dopredu až na začiatku druhého polčasu, no opäť bez výraznejšej šance. Bulhari vedomí si svojho náskoku potom pohodlne kontrolovali hru a snažili sa kolmicami prekvapiť obranu hostí. V 61. minúte musel Burák pri stíhaní prenikajúceho E. Angelova pred šestnástkou zatiahnuť záchrannú brzdu a vyslúžil si žltú kartu. Priamy kop z výhodnej pozície domáci nevyužili. Nebezpečnú akciu však hráči Levski vymysleli v 71. minúte, keď Jovov pomotal na pravej strane hlavu Staňovi a jeho spätnú prihrávku napálil do ľavej žrde Stanislav Angelov. Na druhej strane zamestnal Petkova strelou spoza šestnástky Fodrek. V úplnom závere ešte brankár Kamenár vytlačil nad brvno pokus Borimirova a následne po konečnom hvizde mohli domáci fanúšikovia oslavovať.

ZOH06-hokej: Ovečkin vidí Rusov slopať potoky vodky, Selänne tri zuby neľutuje