15. septembra 2006

Pohár UEFA - MFK Ružomberok - FC Bruggy 0:1

Futbalisti slovenského majstra MFK Ružomberok podľahli vo štvrtkovom úvodnom stretnutí 1. kola Pohára UEFA 2006/07 na domácom trávniku belgickému tímu FC Bruggy 0:1 (0:1). Jediný gól ...

RUŽOMBEROK 14. septembra (WEBNOVINY) - Futbalisti slovenského majstra MFK Ružomberok podľahli vo štvrtkovom úvodnom stretnutí 1. kola Pohára UEFA 2006/07 na domácom trávniku belgickému tímu FC Bruggy 0:1 (0:1). Jediný gól stretnutia strelil v 38. min z priameho kopu chorvátsky útočník tímu hostí Boško Balaban. Trinásťnásobný belgický majster si tak utvoril dobrú východiskovú pozíciu na postup do skupinovej fázy. Odvetný súboj sa uskutoční v Bruggách vo štvrtok 28. septembra.

Ružomberčania začali aktívne a prvá štvrťhodina v ich podaní nebola márna. V 4. min sa už-už dostával do šance Rák, ale neobišiel belgického reprezentačného gólmana Stijnena. O tri minúty neskôr zahrávala "Ruža" prvý rohový kop, ale nič z neho nevyťažila. V 10. min našiel center Ráka aktívneho Zošáka, ktorý volejom trafil vedľa ľavej žrde belgickej bránky. Keď hostia z Belgicka prečkali úvodný tlak domácich, postupne vyrovnali hru a vytvorili si aj šance. V 18. min sa dostal po peknej prihrávke do voľného priestoru k strele Blondel, ale ľavačkou zakončil veľmi nepresne. V 27. min sa o sebe vedieť chorvátsky útočník Balaban, ale Siva stačil zabrániť. V 38. min však Balaban osvedčil výbornú kopaciu techniku, keď z priameho kopu z vyše 25 m krásnou strelou otvoril skóre - 0:1.
Liptáci zostali po góle zaskočení, ale do druhého polčasu opäť vstúpili lepšie ako ich súper. Dovičovič, ktorý vystriedal T. Sedláka, priniesol do stredovej formácie oživenie, no gólové šance neprichádzali. V 62. min Pospíšil odcentroval z ľavej strany na Zošáka, ale ten z veľkého uhla nedal lopte gólový smer. O päť minút neskôr hľadal striedajúci Babnič v šestnástke Nezmara, ten ale neuspel pred gólmanom Stijnenom, ktorý bol pri lopte skôr. Nezmar sa neskôr zranil a musel ho vystriedať v 79. min Tomčák. V 75. a 79. mohol o výsledku definitívne rozhodnúť Roelandts. Najprv prestrelil bránku a potom pred jeho hlavičkou smerujúcou do bránky zachránil Dvorník. Očakávaný záverečný tlak Ružomberka už neprišiel, a tak si skúsenejší hostia z Brúgg tesným víťazstvom v Dolnom Liptove vytvorili pred odvetou solídnu východiskovú pozíciu na postup do skupinovej fázy Pohára UEFA.