Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. marca 2016

Polícia počas medzinárodnej akcie zadržala tri osobyV rámci medzinárodnej policajnej operácie slovenskí policajti v priebehu niekoľkých hodín vypátrali a v presne stanovený čas zadržali tri osoby. Podľa ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Henrich Mišovič
Bratislava 7. marca (TASR) - V rámci medzinárodnej policajnej operácie slovenskí policajti v priebehu niekoľkých hodín vypátrali a v presne stanovený čas zadržali tri osoby. Podľa strážcov zákona ide o rozsiahle vyšetrovanie vo veci zločineckého spolčenia, daňových únikov, prania špinavých peňazí a prevodu peňazí do cudzích krajín podľa talianskeho Trestného zákona. Páchatelia, ako aj súvisiace obchodné spoločnosti mali byť z rôznych krajín Európskej únie. TASR o tom dnes informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.


Začiatkom minulého týždňa požiadali talianske justičné orgány o spoluprácu slovenskú políciu v prípade, ktorý vedie tamojší súd v meste Vicenza. Ten vydal európske zatykače na dvoch Talianov a jednu Slovenku, konkrétne Giuseppeho C. (54), Manuela D. (38) a Moniku G. (42).

"Medzinárodná policajná operácia Operation OLTRE CONFINE bola zameraná na zadržanie páchateľov rozsiahlej ekonomickej trestnej činnosti v presne stanovenom termíne 2. marca o 6.30 h. Išlo o náročnú úlohu vzhľadom na celkový charakter operácie, povahu osôb a tiež skutočnosť, že žiadosť justičných orgánov Talianska bola doručená len deň pred akciou 1. marca. V rovnaký čas zadržiavali osoby v rámci operácie polície viacerých európskych krajín," uviedol hovorca.

Dodal, že v priebehu niekoľkých hodín sa policajtom z prezidiálneho cieľového pátrania podarilo hľadané osoby vypátrať na Slovensku a policajná akcia bola pripravená. V spolupráci s pohotovostnými policajnými útvarmi z Trenčína a Banskej Bystrice na rôznych miestach v Novákoch všetky tri osoby zadržali v stanovenom termíne o 6.30 h.

"O zadržaní osôb bola vyrozumená Krajská prokuratúra v Trenčíne a osoby boli umiestnené do cely policajného zaistenia. V súčasnosti sú už všetci traja vo vydávacej väzbe," uzavrel Slivka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nepodceňujte zápach z úst, môže byť príznakom vážnejšieho ochorenia
<< predchádzajúci článok
Britské lode posilnia monitorovaciu misiu NATO v Egejskom mori

Polícia počas medzinárodnej akcie zadržala tri osoby - diskusné fórum čitateľov