Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

11. augusta 2021

Polícia upozorňuje na podvodné súťaže, ľudia by mali byť opatrníPolícia upozorňuje ľudí na profil na sociálnej sieti s názvom „Svět automobilů“, ktorý vyhlasuje podvodné súťaže. Uviedla to v statuse na sociálnej sieti na profile Hoaxy a podvody - Polícia SR. ...Zdieľať
notebook 676x451 11.8.2021  - Polícia upozorňuje ľudí na profil na sociálnej sieti s názvom „Svět automobilů“, ktorý vyhlasuje podvodné súťaže. Uviedla to v statuse na sociálnej sieti na profile Hoaxy a podvody – Polícia SR. Ľudí preto vyzýva, aby si na ňu dávali pozor.


Rovnako upozorňuje na ďalšie hrozby, ktoré číhajú v online priestore. Orgány činné v trestnom konaní stále zaznamenávajú prípady telefonátov, pri ktorých sa volajúci vydáva za pracovníka spoločnosti Microsoft s cieľom získať od ľudí údaje o ich počítačoch či iné osobné údaje. Polícia už v minulosti varovala, že ľudia by nemali prostredníctvom telefónu poskytovať žiadne osobné údaje či údaje o svojich zariadeniach.

Nebezpečenstvo predstavujú aj inzertné portály. Na tých sa niektorí ľudia, ktorí sa vydávajú za kupujúcich, snažia ľudí oklamať tak, že prejavia o ponúkaný tovar záujem. Následne zašlú predávajúcim link na falošnú platobnú bránu, prostredníctvom ktorej sa snažia získať údaje o platobných či kreditných kartách predávajúcich. Polícia preto vyzýva ľudí k opatrnosti.


Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia upozorňuje na podvodné súťaže, ľudia by mali byť opatrní © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na karlovarský filmový festival prídu Johnny Depp a Michael Caine
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo kultúry neplánuje ďalšie zmeny pri vlastníctve múzeí a galérií, tvrdí Milanová