17. septembra 2014

Poľskí volejbalisti ukončili víťaznú šnúru Brazílie na MS

Volejbalisti Poľska pripravili prvú prehru Brazílčanom na majstrovstvách sveta 2014. V Lódži zdolali domáci pred vyše 12-tisíc divákmi obhajcov titulu po veľkom boji 3:2, v rozhodujúcom sete vyhrali ...

majstrovsky volejbalovy zapas medzi polskom a braziliou VARŠAVA 17. septembra (WEBNOVINY) - Volejbalisti Poľska pripravili prvú prehru Brazílčanom na majstrovstvách sveta 2014. V Lódži zdolali domáci pred vyše 12-tisíc divákmi obhajcov titulu po veľkom boji 3:2, v rozhodujúcom sete vyhrali 17:15.

Obrazom: Poľským volejbalistom sa podarilo zdolať Brazíliu

Poliaci ukončili trinásťzápasovú víťaznú šnúru Brazílčanov na MS, ktorá sa začala v roku 2010. Organizátorská krajina vyhrala na turnaji tri zápasy v rade v päťsetových drámach. V H-skupine hrá ešte Rusko.

Reprezentanti Francúzska zdolali v G-skupine Nemcov presvedčivo 3:0 (15, 24, 22). Irán v "géčku" ešte nehral. O titul svetových šampiónov bojuje už iba šesť družstiev.

Výsledky - MS volejbalistov v Poľsku:

G-skupina (Katovice): Francúzsko - Nemecko 3:0 (15, 24, 22)
H-skupina (Lodž): Poľsko - Brazília 3:2 (22, -22, -14, 18, 15)

Streda 17. septembra:
G-skupina (Katovice): Nemecko - Irán (20.25)
H-skupina (Lodž): Brazília - Rusko (20.25)

Štvrtok 18. septembra:
G-skupina (Katovice): Francúzsko - Irán (20.25)
H-skupina (Lodž): Poľsko - Rusko (20.25)

Piatok 19. septembra: voľný deň

Sobota 20. septembra: semifinále (16.40 a 20.25, Katovice), o 5. miesto (13.40, Lodž)
Nedeľa 21. septembra: o 3. miesto (16.40, Katovice), finále (20.25, Katovice)