Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

08. januára 2017

Popol Carrie Fisherovej vložili do urny vo tvare kapsule ProzacuAko urna pre spopolnené telesné pozostatky zosnulej americkej herečky Carrie Fisherovej, ktorá vo filmovej ságe Hviezdne vojny stvárňovala princeznú Leiu, poslúžila zväčšenina kapsule antidepresíva Prozac.Zdieľať
Ako urna pre spopolnené telesné pozostatky zosnulej americkej herečky Carrie Fisherovej, ktorá vo filmovej ságe Hviezdne vojny stvárňovala princeznú Leiu, poslúžila zväčšenina kapsule antidepresíva Prozac. Foto: Twitter
Los Angeles 8. januára (TASR) - Ako urna pre spopolnené telesné pozostatky zosnulej americkej herečky Carrie Fisherovej, ktorá vo filmovej ságe Hviezdne vojny stvárňovala princeznú Leiu, poslúžila zväčšenina kapsule antidepresíva Prozac.


Herečkin brat Todd Fisher vysvetlil, že Carrie si bielo-zelenú porcelánovú zväčšeninu Prozacu z 50. rokov zaobstarala pred niekoľkými rokmi. Mala ju rada a mala ju vystavenú vo svojom dome. "Spolu s Billie (Fisherovej dcérou) sme si pomysleli, že to je objekt, v ktorom by chcela spočívať. Na nič vhodnejšie sme neprišli. Carrie by sa to páčilo," uviedol Fisher pred novinármi prítomnými na piatkovom pohrebe Carrie Fisherovej a ich matky Debbie Reynoldsovej.
Tento súkromný pohrebný obrad sa uskutočnil vo Forest Lawn Memorial Park v Los Angeles. Vo štvrtok sa vo Fisherovej sídle Coldwater Canyon v Los Angeles konala smútočná rozlúčka pre priateľov, medzi ktorými bola aj Meryl Streepová, Gwyneth Paltrowová, Meg Ryanová či tvorca Hviezdnych vojen George Lucas. Rodina ešte plánuje aj väčšiu rozlúčku pre priateľov a fanúšikov oboch herečiek.

Carrie Fisherová, ktorá zomrela 27. decembra vo veku 60 rokov, nikdy neskrývala, že trpí bipolárnou poruchou a pravidelne berie antidepresíva.

Časť popola z herečkiných telesných pozostatkov uložili do rakvy s telom jej matky Debbie Reynoldsovej, ktorá zomrela vo veku 84 rokov deň po dcérinom skone - 28. decembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Múzeá budú zdarma každú prvú nedeľu v mesiaci aj tento rok
<< predchádzajúci článok
Odborník na čierne diery Stephen Hawking sa dožíva 75 rokov

Popol Carrie Fisherovej vložili do urny vo tvare kapsule Prozacu - diskusné fórum čitateľov