31. januára 2012

Popradskí hokejisti nastrieľali Zvolenu deväť gólov

Vysokou výhrou Popradu sa skončil prvý zápas 44. kola slovenskej hokejovej extraligy medzi Popradom a Zvolenom. HK AutoFinance Poprad - HKm Zvolen 9:1 (3:0, 3:0, 3:1) I. ...

poprad BRATISLAVA 31. januára (WEBNOVINY) - Vysokou výhrou Popradu sa skončil prvý zápas 44. kola slovenskej hokejovej extraligy medzi Popradom a Zvolenom.

HK AutoFinance Poprad - HKm Zvolen 9:1 (3:0, 3:0, 3:1)

I. tretina

Ilustračné foto: SITA/Dušan HeinÚvodný tlak priniesol Zvolenčanom takmer jeden a pol minútovú presilovú hru o dvoch hráčov. Tú však zahrali hostia katastrofálne, keď nevyslali ani jednu poriadnu strelu a domáci sa bez problémov ubránili.

Prvú vážnejšiu príležitosť a hneď gólovú si vypracovali Popradčania v 10. min. Po obliehaní zvolenskej bránky tečoval strelu Tavželja do siete Balán - 1:0. Domáci po vedúcom góle prevzali iniciatívu a mali ďalšie šance. V 13. min Svitana nabil Vaicovi, ktorý z prvej prestrelil Škrečka a zvýšil na 2:0.

Zvolen išiel do kolien, čo Popradčania zakrátko využili na ďalší gól. O dve minúty neskôr sa dostali do prečíslenia dvoch na jedného Kroták s Rapáčom, ktorý po učebnicovej kombinácii zúročil skúsený Kroták na tretí presný zásah. Hostia si vzali oddychový čas a do bránky nastúpil Trenčan.

II. tretina

Obojstranne aktívny hokej pokračoval aj v prostrednej časti. Popradčania si udržiavali hernú prevahu a naďalej ohrozovali Škrečka, ktorý predviedol viacero výborných zákrokov. Zvolenčania zväčša narážali na pozornú obranu domácich, ktorú v prípade najväčšieho nebezpečenstva zastúpil s istotou chytajúci Melicherčík. Stav sa opäť menil v 31. min, keď si Kuľha po buly vylepšil streleckú pozíciu a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Zvolen sa nedokázal brániť popradskému rozletu, čoho svedectvom bol gól Kovačeviča v 35. min, ktorý poľahky prešiel cez niekoľkých hráčov súpera a ľahkou strelou pomedzi nohy prekonal Trenčana. Neprešla ani minúta a hostia dostali ďalší úder, keď Kroták chladnokrvne umiestnil do siete Škovirovu prihrávku.

III. tretina

Záverečné dejstvo otvoril presným zásahom kapitán Kroták, ktorý v 43. min strelou spomedzi kruhov dosiahol hetrik. Hostia boli na kolenách, čo Popradčania využili na ďalšie presné zásahy. V 47. min trafil presne Rapáč a o minútu neskôr zvyšoval Svitana na priepastných 9:0. Svetlá chvíľka pre hostí prišla až v 49. min, keď po sérii prihrávok zaznamenal čestný zvolenský úspech Čurilla.

Góly: 11. Balán (Tavželj, Vaic), 13. Vaic (P. Svitana, Balán), 15. A. Kroták (R. Rapáč), 31. Kuľha (Michal Chovan, S. Takáč), 35. Kovačevič, 36. A. Kroták (Škovira, Melicherčík), 43. A. Kroták (P. Svitana, Vaic), 47. R. Rapáč (Michal Chovan, R. Suchý), 48. P. Svitana (Vaic) - 49. Čurilla (Brabenec, Marek Slovák)
Vylúčení: 11:8 na 2 min, navyše: S. Takáč (Poprad) na 10 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Gašparík - M. Valach, Gavalier, 1071 divákov

Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Tavželj, Kovačevič, Fabian, Jáchym, Malina, D. Kramár - Michal Chovan, S. Takáč, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Škovira, A. Kroták, R. Rapáč - P. Wesselényi, Homa, Gápa
Zvolen: Škrečko (15. Trenčan) - J. Mucha, Juraško, M. Vantroba, Marek Ďaloga, L. Pokovič, Jindra, Ťavoda, Hraško - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, Čurilla - Otčenáš, Trochta, Zuzin - Síkela, M. Jurík, Martin Ďaloga