Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. marca 2017

Poriadkové sily v Paríži rozohnali protest proti policajnej brutaliteIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Paríž 20. marca (TASR) - Francúzske poriadkové sily rozohnali účastníkov protestu proti policajnej brutalite, ktorí dnes pochodovali centrom Paríža. Na demonštrácii sa zišlo okolo 7000 ľudí s portrétmi údajných obetí policajného násilia voči príslušníkom menšín.


Ku koncu pochodu vypukli zrážky medzi skupinou maskovaných anarchistov a príslušníkmi poriadkovej polície, ktorá voči nim použila slzotvorný plyn. K výtržnostiam väčšieho rozsahu však nedošlo.

Išlo o ďalší zo série protestov, ktorú vo Francúzsku vyvolal prípad známy ako aféra Théo. Takto sa označuje kauza 22-ročného černošského mladíka, ktorý sa mal stať obeťou znásilnenia počas policajného zásahu proti dílerom drog zo začiatku februára. Policajná hliadka údajne mladíkovi spôsobila vážne zranenia, ktoré si vyžiadali dvojtýždňovú hospitalizáciu.

Jedného zo štyroch zasahujúcich policajtov obvinili zo znásilnenia a ďalších troch z násilného útoku s priťažujúcimi okolnosťami. Všetci štyria akúkoľvek vinu popierajú.

Uvedený prípad vyvolal vlnu protestov a nepokojov na chudobných predmestiach Paríža. Počas násilností, ktoré vypukli na záver dnešného protestu, bolo zranených niekoľko policajtov a viacero ľudí bolo zadržaných pre podozrenie z výtržností.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministri Japonska a Ruska rokujú o bezpečnosti i územnom spore
<< predchádzajúci článok
Sudca odmietol žiadosť vlády,aby spresnil rozhodnutie o dekréte Trumpa

Poriadkové sily v Paríži rozohnali protest proti policajnej brutalite - diskusné fórum čitateľov