23. februára 2017

Porto doplatilo na skrat Tellesa, Allegri: Ukázali sme trpezlivosť

Futbalisti Porta sú okolo hlavného rozhodcu Felixa Brycha, ktorý ukazuje červenú kartu Alexovi Tellesovi z Porta v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov FC Porto - Juventus Turín v Porte 22. februára 2017. Foto: TASR/AP
Porto 23. februára (TASR) - Cenný triumf 2:0 vybojovali na ihrisku súpera futbalisti talianskeho majstra Juventusu Turín v stredajšom úvodnom osemfinále Ligy majstrov 2016/2017. Domáce FC Porto oslabil po polhodine hry vylúčený obranca Alex Telles a "stará dáma" to rutinérsky využila po góloch striedajúcich hráčov Marka Pjacu a Daniho Alvesa.

Na favorizovanom Turíne sa negatívne neodrazilo, že nastúpil bez obrancu Leonarda Bonucciho, ktorý za konflikt s trénerom Massimillianom Allegrim zostal sedieť iba na tribúne. Prispel k tomu najmä Telles, ktorý v rozpätí 73 sekúnd dvakrát zbytočne a hrubo fauloval a musel predčasne z ihriska v 27. minúte. Ako kľúčové sa ukázali striedania, ktorými Allegri oživil hru Juventusu v druhom polčase. Najskôr sa po piatich minútach pobytu na ihrisku presadil Pjaca - 0:1. Danimu Alvesovi stačila na gól necelá minúta, keď tesne po vystriedaní Stephana Lichtsteinera zvýšil na 2:0 pre hostí.

"V prvom polčase sme mohli hrať lepšie, ale Porto dobre bránilo. Sú zvyknutí hrať na tejto úrovni. Keď už boli unavení, dvakrát sme rýchlo udreli presne tak, ako nám to aj Allegri povedal. Hovoril nám, aby sme zostali pokojní a počkali si na ten správny moment, ktorý určite príde. Naša výhra je úplne zaslúžená, hrali sme dobre proti dobrému súperovi, ktorý už iba bránil, keď mu vylúčili hráča. Bolo tak ťažké nájsť voľné priestory," citoval oficiálny web UEFA stredopoliara víťazného tímu Miralema Pjaniča.

"Porto dobre bránilo, ale moji hráči boli dobrí. Ukázali trpezlivosť a vedeli skórovať v správny moment. V Lige majstrov nie je žiadny výsledok rozhodujúci. V odvete budeme hrať, ako by sa to tu skončilo 0:0," citovala agentúra AP trénera "zebier". Jeho portský kolega Nuno Espirito Santo pred odvetou, ktorá sa bude hrať 16. marca, ešte zbrane neskladá: "Dvojzápas s Juventusom je teraz oveľa komplikovanejší. No ešte určite nie je koniec."

Zápas bol súbojom aj dvoch brankárskych legiend, portského Ikera Casillasa s turínskym Gianluigim Buffonom. Skúsení veteráni sa stretli vo vzájomnom 17. súboji, oveľa viac práce mal bývalý gólman Realu Madrid, Buffon zasiahol len sporadicky. Po zápase si obe veľké postavy preukázali na ploche vzájomný rešpekt objatím.

Real Madrid prehral vo Valencii, Zidane: V La Lige sa ľahko nevíťazí
NHL:Los Angeles dalo Zatkoffa na waiver listinu, Budajovi svitla nádej