24hod.sk    Auto moto

25. júna 2006

Posádka Kopecký-Schovánek tretia na Rely Szombathely

Posádka Matador Motorsportu v zložení Jan Kopecký - Filip Schovánek dosiahla ďalší úspech na medzinárodnej scéne, keď skončila na treťom mieste na Rely Szombathely v Maďarsku. Pretekársky tím ...

BRATISLAVA 25. júna (WEBNOVINY) - Posádka Matador Motorsportu v zložení Jan Kopecký - Filip Schovánek dosiahla ďalší úspech na medzinárodnej scéne, keď skončila na treťom mieste na Rely Szombathely v Maďarsku. Pretekársky tím si preteky na šotolinovej trati zvolil ako prípravu na náročnú Fínsku rallye, ktorá sa uskutoční v dňoch 19. - 20. augusta. V celých pretekoch panovala celková spokojnosť so spoľahlivosťou a nastavením vozidla Škoda Fabia WRC, ktoré i na veľmi tvrdom šotolinovom povrchu a vo vysokých teplotách fungovalo bezchybne. Posádka Kopecký - Schovánek nastupovala do sobotňajšej záverečnej etapy z tretieho miesta, na ktorom skončila v piatok. Aj napriek tomu, že Jan Kopecký zvíťazil v piatich rýchlostných skúškach, nepomohlo to napraviť jedinú chybu, ktorej sa počas celej súťaže dopustili. "V deviatej rýchlostnej skúške, v jednej z mnohých pravouhlých zákrut nabehol automobil na ukrytý kameň v tráve a zhasol nám motor. Ten nebolo možné ihneď naštartovať a stratu približne dvadsiatich sekúnd sa už nepodarilo do konca súťaže vymazať," opisuje situáciu šéf tímu Josef Kopecký.

Jazdci na pretekoch okrem nastavenia svojho vozidla Škoda Fabia WRC testovali aj pneumatiky Matador 18/65 R15 SM8, určené na šotolinový povrch. "Povrch rýchlostných testov bol nesmierne tvrdý a odlišný od tratí, na ktorých sme absolvovali šotolinové súťaže zaradené do seriálu majstrovstiev sveta v rallye. Šotolinové pneumatiky Matador prešli ďalším vývojom a sme radi, že sme ich mali možnosť otestovať priamo na pretekoch. Musím povedať, že v porovnávacom teste s konkurenciou uspeli. Inžinieri Matadoru boli veľmi spokojní s informáciami, ktoré získali počas pretekov v Maďarsku a to bola prioritná úloha, s ktorou sme na Rely Szombathely štartovali," vyhlásil Josef Kopecký. Rely Szombathely je jednou z najmladších súťaží majstrovstiev Maďarska, prvýkrát sa uskutočnila pred piatimi rokmi. Celková dĺžka trate je 204 km, preteky sú rozdelené do dvoch etáp s 13 rýchlostnými skúškami v celkovej dĺžke 131 km, najdlhšia z nich má 15,15 kilometra.