Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. októbra 2016

Poškodené pacientky z falošnej kliniky majú kontaktovať BSK



Bratislavský samosprávny kraj (BSK) sa ešte nedostal k zdravotnej dokumentácii súkromnej kliniky Adelais Clinique v hlavnom meste, ktorá mala poskytovať ...



Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván
Bratislava 25. októbra (TASR) – Bratislavský samosprávny kraj (BSK) sa ešte nedostal k zdravotnej dokumentácii súkromnej kliniky Adelais Clinique v hlavnom meste, ktorá mala poskytovať plastické operácie bez povolenia. Jeho predseda Pavol Frešo sa mal s konateľom tohto zariadenia osobne stretnúť v pondelok (24.10.), no ten neprišiel. Kraj tak bude s klinikou komunikovať cez poštu.


Na zdravotnú dokumentáciu má kraj nárok. "Na základe nej chceme preskúmať, v akom rozsahu tam lekári ponúkali služby a či niečo z toho nemožno definovať ako poskytovanie zdravotnej starostlivosti," povedal dnes Frešo na tlačovej konferencii v Bratislave. Ak by to kraj z dokumentácie vyčítal, mohol by do prípadu prizvať Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). Ten kliniku nemôže skontrolovať, pretože neposkytuje zdravotnú starostlivosť. Frešo nevie povedať, či sa dokumentácia v zariadení ešte nachádza.

Poškodené pacientky vyzval, aby kontaktovali kraj. Ten s nimi potom spíše úradný záznam. I na základe toho si vie BSK urobiť obraz o tom, čo sa na klinike dialo a či sa tam poskytovala i zdravotná starostlivosť. Takýto záznam zatiaľ so žiadnym pacientom Adelais Clinique ešte na Úrade BSK neurobili. Ľudia môžu kraj kontaktovať osobne, telefonicky či mailom na adrese zdravotnictvo@region-bsk.sk.

BSK nedávno stopol Adelais Clinique činnosť, pretože nemala potrebné povolenie na vykonávanie plastických operácií. Voči klinike začal správne konanie, hrozí jej pokuta približne do 33.000 eur. Plastiky tam mal načierno robiť lekár Yassine Ghazi Abou Ghoneim. Prípad rieši polícia aj Slovenská lekárska komora. Tá potvrdila, že tomu lekárovi nevydávala žiadnu licenciu. Neeviduje tiež, že by mal špecializáciu. Vyplýva to aj z jeho kódu zdravotníckeho pracovníka. Prípadom sa už zaoberá polícia.

Verejnosť si vie overiť, či majú zdravotnícke kliniky, alebo rôzne ambulancie od krajov povolenie na činnosť. Napríklad na webe www.e-vuc.sk. Ak sa na tomto portáli hľadaný subjekt nenachádza, povolenie zrejme nemá. Potom treba v tejto veci kontaktovať príslušný kraj.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
VIDEO: Pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici budujú korčuliarsku dráhu
<< predchádzajúci článok
Holandská polícia chytila viac migrantov idúcich do Británie než vlani