Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. novembra 2011

Poslancom aj napriek kríze platy porastúZákonodarný zbor o výške platov poslancov v budúcom roku čaká diskusia. Na dnešnom brífingu to povedal šéf Národnej rady SR Pavol Hrušovský (KDH). Pripomenul, že návrh zákona, ...Zdieľať
poslanci BRATISLAVA 8. novembra (WEBNOVINY) – Zákonodarný zbor o výške platov poslancov v budúcom roku čaká diskusia. Na dnešnom brífingu to povedal šéf Národnej rady SR Pavol Hrušovský (KDH).


Pripomenul, že návrh zákona, ktorého prekladateľom bol bývalý predseda NR SR Richard Sulík, spôsoboval už v minulosti spory aj medzi poslaneckými klubmi a samotnými poslancami.

„My sme upozorňovali na riziká toho modelu, ktorý sme nakoniec schválili. Budeme diskutovať, určite nebudeme chcieť, aby sme požívali nejakú veľkú exkluzivitu oproti ostatným občanom Slovenskej republiky,“ vyhlásil šéf parlamentu.

Ako dodal, nemyslí si, že úmysel poslancov pri poslednom schvaľovaní zákona o odmeňovaní ústavných činiteľov bol "zvyšovať permanentne platy ústavných činiteľov.“

Podľa nového modelu financovania, ktorý sa odvíja od deficitu verejných financií, aj napriek kríze platy zákonodarcov v budúcom roku porastú. Hrušovský odhady o možnom zvýšení platov však dnes považuje za predbežné.

„Ešte som nepoužil ten vzorec prepočtu. V tejto chvíli nemožno s istotou povedať, či vôbec platy poslancov sa budú vôbec zvyšovať, a ak, tak o koľko sa budú zvyšovať,“ uzavrel.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NBS schválila opatrenie o určení hodnoty majetku vo fondoch
<< predchádzajúci článok
Olympus priznal podozrivé finančné transakcie