Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. decembra 2016

Pozemkový fond nebude aj naďalej zverejňovať pri prevodoch aj ich cenuSlovenský pozemkový fond (SPF) nebude aj naďalej zverejňovať pri zmluvách v prípade reštitúcií či predaji pozemkov aj ich cenu. Plénum Národnej rady (NR) SR dnes ...Zdieľať
Zsolt Simon Foto: TASR/Pavel Neubauer
Bratislava 7. decembra (TASR) - Slovenský pozemkový fond (SPF) nebude aj naďalej zverejňovať pri zmluvách v prípade reštitúcií či predaji pozemkov aj ich cenu. Plénum Národnej rady (NR) SR dnes totiž neposunulo do druhého čítania návrh novely zákona o pozemkových úpravách, ktorý mal túto novinku zaviesť do praxe.


Novelu parlamentu predložila trojica opozičných poslancov Zsolt Simon (nezaradený), Jozef Rajtár (SaS) a Richard Vašečka (OĽaNO-NOVA). "Nemá to žiadny ekonomický dosah, len zabezpečiť väčšiu kontrolu SPF," odôvodnil Simon zámer predkladateľov. Bol by to podľa neho krok k vyššej transparentnosti.

"Keď máte všetky informácie na internete, ale nemáte tam cenu, ako skontrolujete, či SPF koná tak, ako mu zákon káže," kládol otázku Simon. Spolupredkladateľ novely Rajtár doplnil, že takéto opatrenie by bolo bez akýchkoľvek nákladov, pretože SPF už zverejňuje celú škálu údajov pri prevodoch pozemkov a teraz k tomu iba pridá cenu.

"Bol by to obrovský skok vo zvýšení transparentnosti tam, kde bola doteraz tma a kde sa nadivoko rôznym spôsobom prevádzali pozemky," opísal Rajtár.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Železnice vyplatia každému zamestnancovi mimoriadnu prémiu 50 eur
<< predchádzajúci článok
Turecko od júla stiahlo z velenia NATO už asi 150 dôstojníkov

Pozemkový fond nebude aj naďalej zverejňovať pri prevodoch aj ich cenu - diskusné fórum čitateľov