Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. októbra 2007

Požiare v Kalifornii sa naďalej šíriaSituácia v južnej Kalifornii sa naďalej zhoršuje, požiarnici nedokážu pre silný vietor dostať požiare pod kontrolu. Svoje domovy už muselo opustiť vyše 500 000 osôb. V dôsledku požiarov ...Zdieľať

SAN DIEGO 24. októbra (WEBNOVINY) - Situácia v južnej Kalifornii sa naďalej zhoršuje, požiarnici nedokážu pre silný vietor dostať požiare pod kontrolu. Svoje domovy už muselo opustiť vyše 500 000 osôb. V dôsledku požiarov zahynulo päť ľudí a vyše 45 ďalších utrpelo zranenia. Ide o najväčšiu evakuáciu v histórii Kalifornie, ktorá postihla oblasť od mexickej hranice po lokality severne od Los Angeles. V oblasti duje silný vietor a plamene siahajú miestami až do výšky 60 metrov. Požiarnici hovoria, že vietor je taký silný, že sa ani nepokúšajú hasiť požiare, ale iba chrániť domy.

Plamene doteraz zničili vyše 1300 domov. Kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger informoval, že ohne ohrozujú ďalších okolo 68 000 domov. "Situácia je veľmi nešťastná, lebo došlo k zlúčeniu troch faktorov- oblasti postihnuté veľkým suchom, veľmi teplé počasie a vietor," povedal Schwarzenegger. Poveternostné podmienky sa v utorok ešte zhoršili, vietor dosahoval na horách a v kaňonoch takmer 100 kilometrov za hodinu, pričom popoludní teploty presiahli 32 stupňov Celzia. Plamene pohltili 1700 štvorcových kilometrov lesa a krovín.

SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MySpace a HarperCollins spolupracujú na príručke o ekológii
<< predchádzajúci článok
Poslanci rokujú o starostlivosti o krajanov v zahraničí