Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. augusta 2006

Predpis pri cestovnom poistení bol za polrok 233,8 mil. SkPredpísané poistné pri riziku poistenie pomoci osobám v núdzi počas cestovania alebo pobytu mimo miesta zaznamenalo v prvom polroku tohto roka v medziročnom porovnaní mierny pokles o 4,1 % na 233,8 ...Zdieľať

BRATISLAVA 28. augusta (WEBNOVINY) - Predpísané poistné pri riziku poistenie pomoci osobám v núdzi počas cestovania alebo pobytu mimo miesta zaznamenalo v prvom polroku tohto roka v medziročnom porovnaní mierny pokles o 4,1 % na 233,8 mil. Sk. Ako ďalej agentúru SITA informoval generálny tajomník Slovenskej asociácie poisťovní Vladimír Rančík, medziročne sa však zvýšil počet uzavretých dlhodobých poistných zmlúv, a to takmer o 80 % na júnových 165,5 tisíca. "V praxi to znamená, že sa uzatvoril väčší počet poistných zmlúv so zmluvnou lehotou na jeden rok a viac," skonštatoval Rančík.

Poisťovne zároveň vybavili o 15,4 % menej nárokov klientov na poistné plnenie, ako v prvom polroku 2005. Za šesť mesiacov tohto roka to bolo takmer 6,5 tis. nárokov. Takisto aj výška vyplateného poistného plnenia mala klesajúci charakter a poistné plnenie bolo takmer o 15 % nižšie, ako v prvom polroku minulého roka, a dosiahlo sumu 74,3 mil. Sk. Podiel poistných podvodov na vyplatených poistných plneniach sa podľa Rančíka pohybuje až do takmer 30 % vyplatených súm. "Poisťovne však v súčasnosti využívajú rôzne mechanizmy na identifikáciu poistných podvodov nielen v oblasti cestovného poistenia," pokračoval Rančík. Jedným z pomocných systémov pre zisťovanie prvotných údajov o možnom poistnom podvode je podľa neho aj systém centrálnej evidencie poistných udalostí, ktorý funguje popri asociácii. "Poistné podvody v tomto druhu poistenia majú rôznu podobu a frekvencia ich výskytu je pravdepodobne vyššia v letných mesiacoch," uzavrel Rančík.

Slovenská asociácia poisťovní je záujmovým združením komerčných poisťovní, ktoré zastupuje, ochraňuje a presadzuje ich spoločné záujmy vo vzťahu k orgánom štátnej správy, ďalším právnym subjektom, širokej verejnosti i vo vzťahu k zahraničiu. Jej činnosť je zameraná na oblasť ekonomiky poistenia, legislatívy, vzdelávania a propagácie poisťovníctva ako celku.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NASA zrušila utorkový štart raketoplánu Atlantis
<< predchádzajúci článok
Madrid vyzve úniu na pomoc pri boji proti ilegálnym imigrantom