24hod.sk    Šport    F1

01. októbra 2017

Prekvapenie na VC Malajzie: Vyhral Verstappen, Räikkönen neodštartoval

Holanďan Max Verstappen z tímu Red Bull sa stal víťazom Veľkej ceny Malajzie seriálu MS F1. Na druhom mieste skončil líder celkového poradia Brit Lewis Hamilton na Mercedese a ...

Max Verstappen. Foto: TASR/AP
Sepang 30. septembra (TASR) - Holanďan Max Verstappen z tímu Red Bull sa stal víťazom Veľkej ceny Malajzie seriálu MS F1. Na druhom mieste skončil líder celkového poradia Brit Lewis Hamilton na Mercedese a tretiu priečku obsadil na okruhu v Sepangu ďalší jazdec Red Bullu, Austrálčan Daniel Ricciardo.

Smolu mali opäť pretekári Ferrari. Kimi Räikkönen pre technické problémy s monopostom, ktoré mechanici nestihli včas odstrániť, na preteky vôbec nenastúpil. Fín mal štartovať z druhého miesta. Jeho tímový kolega Nemec Sebastian Vettel po problémoch s motorom v kvalifikácii štartoval z poslednej priečky. Druhý muž celkového poradia sa však predral o šestnásť miest vyššie a napokon obsadil štvrté miesto, ale na Hamiltona v boji o titul majstra sveta stratil ďalšie body. Navyše už po pretekoch pri ceste do boxov mal kolíziu s Lanceom Strollom a zničil si monopost.

Verstappen, ktorý v sobotu oslávil 20. narodeniny, zaznamenal druhý triumf v kariére. Na líderskú pozíciu sa dostal v 4. kole, keď predbehol Hamiltona a na prvom mieste došiel až do cieľa. Vettel sa predieral z posledného miesta a atakoval pódiové umiestnenie. Na tretieho Ricciarda sa dotiahol na menej ako sekundu, ale nedokázal ho predbehnúť.

V Sepangu sa uskutočnila 19. Veľká cena, ktorá bola zároveň posledná, pretože v ďalších rokoch už nebude Majazia v kalendári MS. Seriál MS pokračuje Veľkou cenou Japonska.