14. januára 2018

Premier League: Manchester City prišiel o 22-zápasovú sériu bez prehry

Futbalista Liverpoolu Sadio Mane (uprostred) sa teší po strelení gólu v zápase 23. kola anglickej Premier League FC Liverpool - Manchester City v Liverpoole 14. januára 2018. Foto: TASR/AP
Londýn 14. januára (TASR) - Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v šlágri 23. kola anglickej ligy doma nad Manchestrom City 4:3. Liverpool o svojom víťazstve rozhodol v druhom polčase. "Citizens" tak prišli o 22-zápasovú sériu bez prehry v Premier League.

Skóre otvoril Oxlade-Chamberlain v 10. minúte, hostia však do polčasu vyrovnali. V tom druhom strelili "Reds" v priebehu deviatich minút tri góly a rozhodli šláger pre seba. Hostia však v závere dvomi gólmi zápas zdramatizovali. "Citizens" aj napriek prehre kraľujú Premier League so ziskom 62 bodov, Liverpool sa po výhre posunul na tretie miesto, na konte má 47 bodov.

V prvom nedeľňajšom zápase prehral Arsenal Londýn na ihrisku Bournemouthu 1:2. "Kanonieri" sa po bezgólovom polčase ujali vedenia v 52. minúte zásluhou Bellerina, ale domáci otočili výsledok vďaka gólom Wilsona a Ibeho. Bournemouth sa po víťazstve posunul v tabuľke na 13. miesto, Arsenalu patrí 6. pozícia.

Premier League - výsledok:

FC Bournemouth - Arsenal Londýn 2:1 (0:0)

Góly: 70. Wilson, 74. Ibe – 52. Bellerin

FC Liverpool - Manchester City 4:3 (1:1)

Góly: 10. Oxlade-Chamberlain, 60. Firmino, 62. Mané, 68. Salah – 41. Sané, 84. Silva, 90+1. Gündogan

Rely Dakar: Svitko skončil v ôsmej etape piaty
Tragické atletické preteky: Rozhodcu zasiahla guľa, zraneniu podľahol