31. júla 2014

Premožiteľ Košíc dostal v rumunskom Giurgiu výprask

Na snímke slovenský tréner Slovana Liberec Samuel Slovák.

Na snímke slovenský tréner Slovana Liberec Samuel Slovák. Foto: TASR/Milan Kapusta
Bratislava 31. júla (TASR) - Futbalisti Slovana Liberec prehrali v prvom zápase 3. predkola Európskej ligy na ihrisku rumunskej Astry Giurgiu hladko 0:3. Hetrikom sa blysol nigérijský útočník Kehinde Fatai. V libereckom tíme kouča Samuela Slováka odohrali celé stretnutie brankár Lukáš Hroššo i Tomáš Ďubek, ich krajan Michal Hamuľak nastúpil v 71. minúte.

Slovenský brankár Martin Dúbravka si udržal čisté konto a jeho dánsky zamestnávateľ Esbjerg fB uhral na pôde Ruchu Chrozów na lavičke s trénerom Jánom Kocianom cennú bezgólovú remízu.

Kazašský tím Šachtar Karagandy vyhral doma nad Hajdukom Split 4:2. Celý duel odohral v drese Šachtaru slovenský obranca Ján Maslo, v 57. minúte inkasoval žltú kartu a v nadstavenom čase asistoval pri štvrtom góle Toktara Žangylyšbaja. Odvety sú na programe o týždeň 7. augusta.

Prvé zápasy 3. predkola EL 2014/15 - sumáre:

Šachtar Karagandy - Hajduk Split 4:2 (2:1)

Góly: 10. Topcagič, 21. Finončenko, 71. Džidič, 90.+4 Žangylyšbaj – 19. Gotal, 78. Caktaš (z 11m)

/J. Maslo za domácich celý zápas+ŽK/

FC Astana – AIK Štokholm 1:1 (1:1)

Góly: 42. Nusserbajev – 9. Bahoui

Neftči Baku - Čichura Sačchere 0:0

Astra Giurgiu – Slovan Liberec 3:0 (1:0)

Góly: 4., 74. a 81. Fatai

/Hrošso a Ďubek za hostí celý zápas, Hamuľak od 71. min/

Dinamo Moskva – Hapoel Kirjat Šmona 1:1 (0:0)

Góly: 70. Kuranyi – 62. Kola

IF Elfsborg – FH Hafnarfjördur 4:1 (0:0)

Góly: 55. Holmén (z 11m), 70. Frick, 81. Rohden, 89. Hedlund (z 11m) – 62. Lennon

Omonia Nikózia – Metalurg Skopje 3:0 (2:0)

Góly: 9. a 56. Cristovao, 14. Pote

Ruch Chorzów – Esbjerg fB 0:0